Kobyla Góra. Dwie dziewczynki zamordowane przez matkę
fot. Twitter | @Policja_KSP

Dwie nastoletnie dziewczyny z Wałbrzycha dokonały szokującego przestępstwa na swojej rówieśniczce, którą skatowały i okradły. Policja szybko zidentyfikowała sprawczynie i je aresztowała.

Do zdarzenia doszło 28 kwietnia w Wałbrzychu. Tamtejsza policja podaje, że 14-latka tuż po wyjściu z jednego z bloków przed godziną 20:00 została zaatakowana przez znaną sobie o rok starszą dziewczynę.

Nastolatka kilkukrotnie uderzyła pokrzywdzoną w twarz, następnie ją szarpała i przewróciła na chodnik. Drugą ze sprawczyń była 13-latka, która również kopała ofiarę po całym ciele. Na koniec ukradły jej telefon i uciekły.

Policjanci szybko znaleźli nastoletnie agresorki i je aresztowały. Trafiły do policyjnej izby dziecka, a na podstawie materiałów dowodowych trafiły na trzy miesiące do schroniska dla nieletnich.

Wałbrzyska policja potępiła brutalny atak na nieletnią ofiarę i podjęła kroki, aby sprawczynie poniosły odpowiedzialność za swoje czyny. Po okresie pobytu w schronisku o dalszym ich losie najpewniej zadecyduje sąd rodzinny.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę