Burza po protestach! „Mamy do czynienia z prowokacjami” [FILM]

Prowokacja na proteście rolników?
fot. X / @MattJarosPL

Środowy protest rolników zakończył się wielką burdą w okolicach polskiego Sejmu. W ruch poszła kostka brukowa. Wnet rozpoczęła się dyskusja, kto kostką rzucał, bo na nagraniach widać, że to ludzie ubrani jak protestujący. Rolnicy twierdzą jednak, że to prowokatorzy. To jednak nie wszystko. Do sieci trafiły materiały wideo, na których widać policjanta prewencji, podnoszącego coś z ziemi i rzucającego w tłum demonstrantów.

REKLAMA

„Wydaje mi się, że w okolicach Sejmu mamy do czynienia z prowokacjami” – uważa przewodniczący OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski w rozmowie z „polsatnews.pl”.

Środowy protest rolników wymknął się spod kontroli, czy doszło do prowokacji? Pewne jest, że pomiędzy demonstrantami a policją doszło do starć. Nie wiadomo jednak, dlaczego i w jaki sposób sytuacja eskalowała. Opinie na ten temat są skrajnie różne.

REKLAMA

Szef związku rolników utrzymuje, że bardzo możliwym jest, że osoby rzucające kostką brukową w policję to prowokatorzy, a nie rolnicy.

„Mieliśmy przecież wiele protestów, 27 lutego zebraliśmy się w Warszawie. Nie było takich problemów, nie było prowokacji. Cały czas nawiązywaliśmy do tego, żeby zachować spokój. Nie było tylu innych grup społecznych, takich jak solidarność pracownicza” – argumentuje Izdebski.

REKLAMA

„Dziś kamizelki zakłada każdy, trudno ocenić. Trudno ocenić, czy to rolnicy, czy nie” – podkreślił.

W sieci zawrzało. Nagrali policjanta rzucającego czymś w protestujących

W sieci zaroiło się od chaotycznych nagrań z dzisiejszego protestu rolników. Na niektórych widać osoby w kamizelkach rzucające przedmiotami w kierunku funkcjonariuszy prewencji. Inne zdają się potwierdzać przypuszczenia liderów strajku, którzy sądzą że to prowokacja. Na szczególnie popularnych materiale wideo widać w pełni umundurowanego policjanta, który podnosi coś z ziemi a następnie zamaszystym ruchem rzuca w kierunku demonstrantów.

REKLAMA

Podziel się: