Oskarżony
Fot. WEAR ABC 3 Twitter

Były pracownik jednego ze sklepów sieci Florida Dollar General usłyszał zarzuty dotyczące dolania wybielacza do Pepsi swojemu koledze. Mężczyzna tłumaczył się chęcią zemsty na współpracowniku, ponieważ ten często był zbyt nachalny.

49-letni Jerome Ellis został aresztowany w październiku 2022 roku pod zarzutami otrucia z zamiarem zabicia lub zranienia, a także manipulowania dowodami w sprawie. Nie pracował już wówczas w sklepie Dollar General w DeLand.

Doniesienie o podejrzeniu przestępstwa złożył jego współpracownik. Mężczyzna przyznał, że zostawił otwartą puszkę Pepsi na blacie stołu, po czym wyszedł do łazienki. Po powrocie wziął łyka i zorientował się, że coś jest nie tak.

Zaraz po tym zadzwonił na numer alarmowy i przekazał, że ktoś chciał go otruć, ponieważ jego napój smakował i pachniał jak wybielacz. Opowiedział o sprawie kierownikowi sklepu, który obejrzał nagrania z monitoringu. Widać było, że Ellis stoi bardzo blisko puszki.

Nagrania pozwoliły ustalić, że to 49-latek dolał współpracownikowi wybielacza do napoju. Przyznał się do winy i powiedział, że chciał się zemścić na koledze za to, że „był trudny we współpracy”. Ellis został skazany na cztery lata pozbawienia wolności. Jego niedoszła ofiara wyszła z tej sytuacji bez szwanku. Pomoc medyczna nie była konieczna.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę