Ciasto na krokiety nie rwie się, jest elastyczne i pyszne. To zasługa 2 dodatków

smażenie naleśników na krokiety
fot. screen Youtube / Коллекция Рецептов / Pixabay

Jakie powinny być idealne naleśniki na krokiety? Po pierwsze, elastyczne – wtedy będzie można sprawniej nimi operować. Po drugie – cienkie, aby można było lepiej czuć smak farszu. Do tego należałoby dorzucić coś jeszcze. Mianowicie dwa rewelacyjne składniki. Jednym z nich jest masło, a drugim… czosnek. Krokiety będą palce lizać!

REKLAMA

Jeśli zamierzasz zrobić krokiety i już sięgasz po patelnię, by móc na niej usmażyć bazę, czyli ciasto naleśnikowe, to zatrzymaj się!
Co dom to obyczaj. Zakorzeniło się więc, że ciasto na krokiety to nic innego jak klasyczne ciasto naleśnikowe, do którego trafia farsz. I racja, możesz je tak zrobić. Ale dzisiaj chcemy ci zaprezentować ulepszony przepis na ciasto do krokietów. Wyjdzie jędrne i jeszcze bardziej smakowite. Co należy do niego dodać?

Masło – to obligatoryjny składnik. Poza nim warto sięgnąć też po gałkę muszkatołową i czosnek. Aromatyczne warzywo sprawi, że krokiety nabiorą ciekawszego smaku i nie będziesz mógł się od nich oderwać. I nie ma tu znaczenia nadzienie – przy tym z mięsa i grzybów czy szpinaku na pewno się sprawdzi.

Idealne ciasto na krokiety – ulepszony przepis

Składniki:
1 szklanka mleka
ok. 3/4 szklanki wody gazowanej
1 pełna szklanka mąki pszennej
2 jajka
2 ząbki czosnku
3 łyżki rozpuszczonego masła
szczypta gałki muszkatołowej
szczypta soli

REKLAMA

Przygotowanie:
Wszystkie produkty powinny mieć temperaturę pokojową. Do naczynia przesiewamy mąkę. Do drugiego naczynia dajemy mleko, jajko i wodę, mieszamy robotem. Mokre i suche składniki łączymy i mieszamy.

Dodajemy gałkę, sól, a także przeciśnięty przez praskę czosnek, nieustannie miksując na małych obrotach, dolewamy płynne masło. Naczynie z ciastem odstawiamy na kilkanaście minut, by obecny w mące gluten spoił produkty. W ten sposób uzyskamy delikatniejsze i bardziej sprężyste ciasto.

Patelnię delikatnie smarujemy masłem albo smalcem i za pomocą chochelki wylewamy porcje przygotowanej masy. Smażymy ją do czasu, aż się zrumieni z dwóch stron. Gotowe naleśniki wykładamy na talerz. Później umieszczamy na nich ulubiony farsz i składamy krokiety.

Ciasto na krokiety wg powyższej receptury nie pęka, zwinnie się składa i z prawie każdym wytrawnym farszem smakuje wybornie.

REKLAMA

Zobacz też: Dodaj 2 składniki do masy na placki ziemniaczane. Będą niesamowicie pyszne

Podziel się: