Co zrobić żeby truskawki były dłużej świeże

Co zrobić żeby truskawki były dłużej świeże? Jest pewien sposób, który działa za każdym razem i sprawia, że truskawki nawet po dwóch dniach będą pyszne. Dzięki temu owoce nie będą gniły po jednym dniu. Sprawdź i koniecznie go wypróbuj!

Truskawki to przepyszne owoce, z których można zrobić wiele pysznych ciast i deserów, dlatego chętnie je kupujemy nawet za najwyższą cenę. Często zdarza się tak, że zostaje nam większa ilość i nie wiemy co zrobić, żeby zachować ich świeżość na dłużej. Dlatego dziś przedstawiamy rewelacyjny trik, który z pewnością Ci się przyda!

Co zrobić żeby truskawki były dłużej świeże? Wypróbuj tego triku!

Co zrobić żeby truskawki były dłużej świeże

Najważniejszą i kluczową kwestią jest ich miejsce przechowywania. Truskawki to owoce jagodowe, dlatego nie lubią się o siebie obijać i kleić. Wtedy szybko gniją, a nawet pleśnieją, wtedy warto pamiętać o tym, żeby używać np. dużych i szerokich naczyń. Pamiętaj też, żeby wyrzucić od razu te owoce, które są już spleśniałe.

Niektórzy polecają sposób z octem. Należy zanurzyć świeże truskawki w wodzie z octem zachowując proporcję 5:1. Potem trzeba dokładnie je odcedzić i wysuszyć ręcznikiem papierowym i umieścić w lodówce, ale wiele osób nie lubi moczyć owoców w occie ze względu jego ostrego zapachu. Dlatego zdradzamy najlepszy sposób na zachowanie dłuższej świeżości truskawek!

Ten pewien niezastąpiony trik jest najbardziej sprawdzony i skuteczny za każdym razem. A mianowicie, chodzi tu o nie mycie wszystkich truskawek od razu. Większość osób po przyniesieniu łubianki truskawek do domu, wysypuje je i myje. Okazuje się, że to błąd, bo powinno się myć tylko te, które mamy zamiar od razu zjeść.
Nie mycie truskawek od razu po ich przyniesieniu to o najbardziej skuteczny sposób na zachowanie dłuższej świeżości truskawek, dlatego na drugi raz pamiętaj o nim, a z pewnością się nie zawiedziesz.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę