Okazuje się, że sok z ziemniaków był stosowany w celach leczniczych już wiele wieków temu. Dzisiaj wykorzystuje się go w stosowaniu naturalnych sposobów leczenia. W ten sposób powoli zaczynamy na nowo odkrywać jego właściwości. Na co pomaga sok z ziemniaków? Odkryj jego pięć niesamowitych zastosowań.

Badania przeprowadzone w kierunku możliwości wykorzystania dużych ilości soku z ziemniaków, które są produktem ubocznym w procesie wytwarzania skrobi ziemniaczanej, wykazały różne możliwe zastosowania. Dlaczego? W soku z ziemniaka kryje się wiele witamin oraz minerałów, a także białka o działaniu przeciwzapalnym i przeciwzakrzepowym. Soku z ziemniaków nie pije się w dużej ilości, i należy go stosować systematycznie – ale w małych dawkach.

W jakim celu można stosować sok z surowych ziemniaków? Można go stosować zewnętrznie w formie okładów, maseczek i płukanki do włosów, a także wewnętrznie. Najczęściej stosuje się go do oczyszczenia organizmu, na nadkwasotę, na przewlekłe stany zapalne, na żołądek. Sok z ziemniaków poprawia także krążenie i dba o serce.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę