Złodziej
Fot. Tarnogórski.info

Mieszkańcy gminy Świerklaniec w województwie śląskim obawiają się mężczyzny, który oznacza domy pod dzwonkiem. Na facebookowej grupie pojawiło się ostrzeżenie, że złodziej stara się w ten sposób znaleźć metodę do kradzieży.

Tarnogórska policja dostała zgłoszenie na temat nieznajomego mężczyzny, który robił coś przy dzwonku jednego z mieszkańców. Zaniepokojony zgłaszający stwierdził, że najprawdopodobniej jest to złodziej.

– Zadzwonił do nas mężczyzna, który powiedział, że w Nowym Chechle na ulicy Lasowickiej zauważył przy swojej posesji dziwnie zachowującego się mężczyznę, który coś majstrował przy jego dzwonku na ogrodzeniu mówi Kamil Kubica, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach w rozmowie z portalem tarnowski.info.pl

Na tym jednak nie koniec zgłoszeń, bowiem w takiej samej sprawie do tarnogórskiej policji zgłosiła się inna mieszkanka. Stwierdziła, że zaniepokoił ją mężczyzna, który chodził po domach przy ulicy 3 Maja w Świerklańcu.

Policjanci póki co nie podjęli działań w celu zatrzymania mężczyzny. Zalecili jedynie mieszkańcom, aby uważnie obserwowali jego zachowanie i w przypadku dalszych prób kradzieży zgłaszali sprawę na posterunek policji.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę