Dodaj do słoika i odczekaj 20 minut. Uciążliwy zapach zniknie na dobre

słoiki
fot. Pixabay

Jak usunąć brzydki zapach ze słoika? To pytanie, co roku zadają sobie szczególnie osoby, które zamierzają robić domowe przetwory. Na okrągło używane szklane pojemniki potrafią niestety absorbować zapachy. Jeśli chcesz je zneutralizować przed następnym użyciem, sięgnij po jeden produkt spożywczy.

REKLAMA

Dla wielu gospodyń zakup nowych słoików nie wchodzi w grę i korzystają z naczyń po przetworach z poprzedniego roku. Niestety szkło często pachnie tym, co znajdowało się w środku. Jeżeli zamierzasz upchać w słoiku śliwki, a wnętrze pachnie marynowaną papryką, to masz spory kłopot. Co z tym zrobić? Podpowiadamy.

Jak zneutralizować przykry zapach ze słoika?

Wystarczy użyć sody oczyszczonej, która przyswaja nieprzyjemną woń. Do każdego słoika wsyp po łyżce białego proszku, a potem zalej ciepłą wodą i odstaw na 20 minut. Po tym czasie wylej roztwór i umyj naczynia płynem do naczyń. Alternatywą dla sody jest proszek do pieczenia, który także działa efektywnie.

Mamy jeszcze jedno rozwiązanie. Spróbuj rozprawić się z niepożądanym zapachem przy pomocy fusów po kawie i sody oczyszczonej. Słoik pokryj od wewnątrz tymi dwoma składnikami i odłóż na kwadrans, a na koniec wypłucz wodą. Przykrego zapachu nie będzie już czuć.

REKLAMA

Szukasz innego sposobu? Zajrzyj do apteczki

Jeszcze jeden patent na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu polega na użyciu węgla w tabletkach. Ten lek zazwyczaj jest stosowany przy kłopotach żołądkowych. Rozgnieć 2-3 tabletki, zalej wodą (kilka litrów), a potem zanurz słoiki w miksturze na całą noc. Kolejnego dnia umyj je płynem do naczyń i to wszystko. Po brzydkiej woni nie będzie śladu, a Ty będziesz mógł je swobodnie wykorzystać na przetwory. Niepożądany aromat zneutralizują aktywne molekuły węgla. Ten medykament dostaniesz w każdej aptece. Wszystkie z powyższych metod są tak samo efektywne. To, po którą sięgniesz zależy od Ciebie.

Czytaj też: Jak pozbyć się zapachu czosnku z ust? Te domowe sposoby warto znać

Podziel się: