Doradca prezydenta Dudy: TVN trzeba odebrać koncesję, bo brutalnie atakowała parlament

Fot. Wikimedia Commons/Europejska Partia Ludowa/CC-BY-2.0

Przewodniczący prezydenckiej Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności Przemysław Żurawski vel Grajewski poparł przyjętą przez Sejm – głosami PiS przy pomocy m.in. Pawła Kukiza i jego posłów – ustawę Lex TVN i opowiedział się za odebraniem stacji, będącej częścią amerykańskiego koncernu Discovery, prawa do nadawania w Polsce.

REKLAMA

„Polski parlament ma demokratyczny mandat do uchwalania prawa, polski rząd ma demokratyczny mandat do udzielania lub odmowy wydania koncesji stacji telewizyjnej. Stacji telewizyjnej, która brała udział w próbie brutalnego ataku na parlament, koncesji odmówiono by w każdym demokratycznym kraju”, oświadczył na Twitterze doradca prezydenta Andrzeja Dudy.

Do tej pory politycy obozu rządzącego podawali inne przyczyny wprowadzania ustawy uniemożliwiającej działalność niezależnego od PiS kanału informacyjnego.

W sierpniu premier Mateusz Morawiecki mówił, że ustawa ma na celu „uszczelnienie przepisów po to, aby nie mogło dochodzić do takiej sytuacji, żeby np. firmy spoza Unii Europejskiej kupowały sobie dowolnie media w Polsce”. Natomiast lider PiS Jarosław Kaczyński przekonywał, że nowe rozwiązania uniemożliwią „pranie brudnych pieniędzy” oraz „wejście do polskich mediów narkobiznesu”.

REKLAMA

REKLAMA

Podziel się: