Duda zwrócił się do Hołowni. Marszałek wybuchnął śmiechem [WIDEO]

Duda i Hołownia
Fot. Twitter

Tuż przed swoim wystąpieniem podczas Centralnych Obchodów Dnia Strażaka Andrzej Duda zwrócił się do stojącego obok Szymona Hołowni. Prezydent powiedział marszałkowi Sejmu, że „nie będzie mówił tak długo jak wczoraj”.

REKLAMA

Prezydent wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą brali udział w sobotę w Centralnych Obchodach Dnia Strażaka, które odbywały się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Wśród uczestników znaleźli się także m.in. marszałek Sejmu Szymon Hołownia oraz szef MSWiA Marcin Kierwiński.

Duda rozbawił Hołownię

Tuż przed zabraniem głosu, Andrzej Duda bezpośrednio zwrócił się do stojącego obok Szymona Hołowni. – Nie będzie tak długo jak wczoraj – zapewnił szef państwa. Marszałek Sejmu zareagował na tę deklarację serdecznym śmiechem.

Słowa Dudy były nawiązaniem do piątkowego wystąpienia prezydenta na placu Zamkowym w Warszawie, przy okazji uroczystości związanej z obchodami 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Jego przemowa trwała wówczas 45 minut.

REKLAMA

W swoim wystąpieniu Duda podziękował strażakom za służbę ludziom i Rzeczypospolitej. – Dziękuję za wybór tej niezwykle ważnej profesji. Prawda jest taka, ludzie kiedy są w trudnej sytuacji i nie wiedzą, co zrobić, jaką służbę wezwać, najczęściej wzywają straż pożarną – mówił.

Podziel się: