Dworczyk o oświadczeniu majątkowym – wstydzę się tych uchybień!

Niepełne oświadczenie majątkowe Dworczyka – szefa kancelarii Premiera Rady Ministrów, odbiło się echem w mediach. Nie były to jakieś duże uchybienia, jednak łatwo można było się ich dopatrzyć. Sam Dworczyk zabrał w tej sprawie głos i powiedział, że wstydzi się tych uchybień.

– Mogę powiedzieć tylko tyle, że wstydzę się tych uchybień; jednak trudno mówić o chęci zatajenia czegokolwiek – powiedział odnosząc się do swojego oświadczenia majątkowego. CBA poinformowało, że sam szef KPMR zgłosił, aby podjęło analizę oświadczenia majątkowego.

Czytaj także:  Trzaskowski ogłasza koniec Platformy jako totalnej opozycji

Szef podkreślił jednak, że mimo wszystko jest to kompromitujące i, że wstydzi się tych uchybień.

W oświadczeniu majątkowym zabrakło dochodu, jaki Dworczyk uzyska ze sprzedaży willi pod Falenicą i udziałów, które miał w domu obok; do dziś mieszka w nim z żoną i dziećmi. Szef KPMR napisał w tym celu także oświadczenie na Facebooku, gdzie wyjaśnił, że w 2007 roku, razem ze swoją żoną jej dwoma braćmi oraz grupą 12 innych osób nabyli od osób fizycznych cztery działki na obrzeżach Warszawy. W kolejnych latach teren ten został przerobiony na 8 działek budowlanych, działki drogowe oraz części wspólne.

Czytaj także:  Jerzy Brzęczek zakażony koronawirusem!

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.