Aquapark Fala
Fot. Google Maps

W znajdującym się w Łodzi aquaparku Fala zmieniono regulamin, na podstawie którego najpierw wchodzą panie, a następnie pary. Mężczyźni poczuli się nierówno traktowani, a do sprawy odniosła się nawet socjolożka.

Na początku listopada opublikowany został nowy regulamin łódzkiego aquaparku Fala. Na ceremonie saunowe najpierw mogą wchodzić kobiety, następnie mieszane pary, a na końcu samotni mężczyźni. Postanowiono również wyjaśnić te zmiany.

– Ceremonie naparzań stały się bardzo popularne i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Podjęliśmy więc decyzję, aby w pierwszej kolejności na ceremonie wchodziły Panie, następnie Panie z partnerami i dalej Panowie – piszą przedstawiciele obiektu w specjalnym oświadczeniu.

Izabela Desperak, łódzka socjolożka i działaczka na rzecz praw kobiet w rozmowie z „Dziennikiem Łódzkim” odniosła się do wielu negatywnych komentarzy ze strony mężczyzn, którzy czują się dyskryminowani.

– Zawsze w sytuacji kiedy w saunie kobiet jest kilka, padają bardzo niewybredne, często wręcz wulgarne żarty ze strony „stałych bywalców” lub tych co lubią nazywać się „stara gwardią” – zauważa.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!