Dzbanek filtrujący odkamieniłam łatwo i skutecznie. Wystarczył 1 składnik

dzbanek filtrujący
fot. screen Youtube / Martina Jindřichovská

Coraz więcej osób decyduje się na zakup dzbanka filtrującego. To sprzyjające środowisku rozwiązanie i sposób na oszczędność. Sprzęt ten pozwala nam uzyskać czystą wodę, co jest też korzystne dla naszego zdrowia. Niestety po pewnym czasie użytkowania w dzbanku filtrującym może pojawić się osad z kamienia. Jak się go pozbyć domowym sposobem? Sprawdź!

REKLAMA

Do dzbanka filtrującego wkłada się unikalny filtr, który ma za zadanie oddzielić z wody nieczystości. Są też modele z dodatkową funkcją – uzupełniania płynu w minerały, np. magnez.

Z reguły wiemy, że kamień potrafi gromadzić się w czajniku elektrycznym i gazowym. Możemy się go pozbyć np. przy pomocy kwasku cytrynowego, octu, a nawet coli i obierek z ziemniaków. Dzbanek filtrujący nie jest wyjątkiem. W nim także kumulują się niechciane złogi, które należałoby usunąć. Aczkolwiek wcale nie trzeba sięgać po ocet. W tej sytuacji lepiej sprawdzi się inny składnik.

Skuteczne metody na kamień. Dzbanek filtrujący będzie jak nowy

Urządzenie posiada filtr zmiękczający wodę, ale to nie przeszkadza w gromadzeniu się tam złogów. Nie ma w tym nic dziwnego – jest to proces naturalny i nieunikniony. Jak zatem usunąć problematyczny kamień? Tym razem obejdzie się bez octu lub specjalnego odkamieniacza. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest użycie produktów w kuchennej szafki: kwasku cytrynowego i soku z cytryny. Obydwa rozprawią się z nalotem w mgnieniu oka.

REKLAMA

Jak zastosować powyższe odkamieniacze? W pierwszej kolejności sporządź mieszankę. Zagotowaną wodę połącz z wybranym składnikiem: kwaskiem albo sokiem z cytryny (proporcje 3:1). Z dzbanka wyciągnij filtr, a sprzęt zalej stworzonym przed momentem preparatem. Odczekaj 2 godziny. Później wstrząśnij dzbankiem, aby zlikwidować pozostałości kamienia. Pozostaje już tylko wypłukać urządzenie i osuszyć je ręcznikiem papierowym. Osad z kamienia powinien zniknąć.

Podziel się: