Rosyjskie służby
Twitter | D.Emery

Służby komunalne Krasnojarska w Rosji postanowiły zamalować białą farbą okna w mieszkaniach, w których pojawiły się flagi Ukrainy i plakat z hasłem „Nie dla wojny”. W sieci pojawiło się sporo nagrań z tej akcji.

W Krasnojarsku doszło do nietypowego zdarzenia. W jednym z bloków mieszkalnych przy ulicy Linejnaja na oknie jednego z mieszkań pojawiła się ukraińska flaga, a na sąsiednim oknie plakat z napisem „Nie dla wojny”.

Niektórzy miejscowi nie chcieli tego widzieć, dlatego zgłosili ten fakt do odpowiednich służb komunalnych. Te z kolei postanowiły po prostu zamalować okna Rosjanom, którzy wyrazili swój sprzeciw wobec brutalnej wojny.

We wtorkowy wieczór na osiedlu pojawił się podnośnik, po czym niezidentyfikowane osoby zamalowały część okien białą farbą. Jeden z mieszkańców osiedla nagrał to zdarzenie i zamieścił film w sieci.

Na nagraniu widać, że w akcji udział wzięło kilku mężczyzn w hełmach i mundurach. Nie dało się jednak zauważyć, z jakiej byli firmy. Redakcja lokalnego portalu NGS24.RU skontaktowała się z firmą zarządzającą tym osiedlem. Otrzymały informację, że ta spółdzielnia nie ma nic wspólnego z tym, co się stało.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę