Dziwne zdarzenie w Olsztynie. Po centrum miasta spacerował… nagi mężczyzna

Olsztyn
Fot. Twitter

W środowy poranek mieszkańcy Olsztyna byli świadkami niecodziennego zdarzenia. Ulicami miasta przechadzał się bowiem 32-latek, który był… kompletnie nagi. Służby interweniowały w okolicach galerii handlowej Aura.

REKLAMA

Jak informuje „Twój Kurier Olsztyński”, do zdarzenia doszło w ostatnią środę około godziny 10:00. Policja otrzymała wówczas zgłoszenie, że po centrum miasta, niedaleko galerii handlowej spaceruje nagi mężczyzna. Funkcjonariusze od razu ruszyli we wskazane miejsce.

Po zlokalizowaniu 32-latka i jego zatrzymaniu, mężczyzna sprawiał wrażenie mocno zdezorientowanego. Rzecznik olsztyńskiej policji przekazał, że został on oddany pod opiekę medyków. – Przekazaliśmy go zespołowi ratownictwa medycznego – wyjaśnił.

REKLAMA

Policja przypomina o karach

Przy okazji tego zdarzenia olsztyńska policja przypomniała, że tego typu występki, zaliczane do nieobyczajnego zachowania, np. poprzez chodzenie nago po ulicy, kąpiel w fontannie lub miłosne igraszki w miejscu publicznym, mogą skutkować surowymi karami.

– Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu (od 5 do 30 dni), ograniczenia wolności (1 miesiąc), grzywny od 20 zł do 1500 złotych albo karze nagany – brzmi treść art. 140 Kodeksu wykroczeń.

REKLAMA

Podziel się: