Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un oświadczył, że będzie obserwował działania Stanów Zjednoczonych przed podjęciem decyzji o wystrzeleniu rakiet w stronę wyspy Guam. Donald Trump pochwalił stanowisko prezydenta Korei Północnej.

Agencja prasowa wydała informację, że Kim Dzong Un przeanalizował plany wystrzelenia czterech rakiet średniego zasięgu oraz wycofał postanowienie w sprawie wystrzelenia rakiet w kierunku amerykańskiego terytorium – wyspy Guam. Zapowiedział, iż będzie obserwował działania USA.

Donald Trump na swoim Twitterze napisał, że „Kim Dzong Un z Północnej Korei podjął bardzo mądrą i rozsądną decyzję. Alternatywa byłaby katastrofalna i nie do przyjęcia”.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/897784898865553409?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2FByIgLpZuW%2F

We wtorek odbyło się wiele konsultacji, w celu omówienia sposobów wpłynięcia na władzie w Pjongjangu. Prezydent Donald Trump i premier Japonii Shinzo Abe skontaktowali się telefonicznie, aby porozmawiać o Korei Północnej, do tematu włączyli się także szefowie dyplomacji Chin i Rosji.

Światowe mocarstwa starają się zapobiec wybuchu konfliktu na Pacyfiku. Kraje takie jak Chiny, Japonia, Korea Południowa,Rosja i USA zadeklarowały, iż podejmą działania, które mają na celu powstrzymać władze Korei Płn. przed zaatakowaniem wyspy Guam.

Sugerowano iż, gdyby Pjongjang podjął decyzję w sprawie wstrzymania wystrzeliwania rakiet, dałoby to możliwość negocjacji z północnokoreańskimi władzami.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę