Emeryci zrobieni przez rząd na szaro! Nie dostaną 500+!

Rząd PiS obiecywał najuboższym emerytom, że wprowadzi dla nich specjalną wersję programu 500+. Z kolei osoby, które zdecydowały się na dalszą pracę i nie skorzystały z obniżenia wieku emerytalnego miały dostać 10 tys. złotych za dwa lata pracy dłuższej pracy. Obie te grupy społeczne nie dostaną nic, ponieważ rząd wycofał się ze swoich obietnic.

Czytaj także:  Mazurek o protestujących kobietach: Elyta z rynsztoka

Nie pozostawił co do tego złudzeń wiceminister finansów Leszek Skiba podczas debaty w redakcji „Faktu” dotyczącej sytuacji społeczno-ekonomicznej Polski. – W tej chwili także opłaca się zostawać na rynku pracy: rosną wynagrodzenia, bo brakuje rąk do pracy. Należy jednak obserwować, jak rynek dostosowuje się do obecnych warunków i zastanowić się czy dodatkowe zachęty na pewno są konieczne – powiedział polityk.

Z kolei wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Marcin Zieleniecki zapytany, czy najubożsi emeryci dostaną 500+, nie odpowiedział wprost, czy taki dodatek jest w ogóle planowany. Polityk ominął ten temat i zaczął mówić o waloryzacji emerytur oraz o „podwyższeniu kwot najniższych świadczeń o 13 proc. w przypadku emerytur i rent z tytułu całkowitej niezdolności do pracy”.

– Mam świadomość, że część osób otrzymujących niższe świadczenia może oceniać te działania jako niewystarczające. Działamy jednak w określonych realiach budżetowych – wyjaśnił Zieleniecki.