Radiowóz
Fot. OSP Pieńsk

Do niezwykle niebezpiecznego wypadku doszło na autostradzie A4 w pobliżu Zgorzelca. Ciężarowy samochód zderzył się z pojazdem marki BMW, którym był nieoznakowany radiowóz. Poszkodowany funkcjonariusz trafił do szpitala.

Do fatalnego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek około godziny 18:30. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że nieoznakowane BMW uderzyło w naczepę pojazdu ciężarowego. W efekcie tego radiowóz został całkowicie zniszczony.

Policjant kierujący nieoznakowanym pojazdem został ciężko ranny. Otrzymał pierwszą pomoc na miejscu, po czym został przetransportowany do szpitala. Partner poszkodowanego policjanta zdołał wyjść z pojazdu o własnych siłach.

– W wyniku bardzo poważnego zderzenia samochodu ciężarowego i nieoznakowanego radiowozu poważnie ranny został jeden z policjantów, który prowadził pojazd. Poszkodowany funkcjonariusz żyje, jest w ciężkim stanie – przekazała w rozmowie z o2.pl Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu komisarz Agnieszka Goguł.

Nieoficjalne jak dotąd informacje wskazują, że winowajcą zdarzenia był kierowca samochodu ciężarowego, który wymusił pierwszeństwo. Nie są to jednak jeszcze potwierdzone doniesienia. Na to będzie trzeba poczekać.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!