Donald Tusk i Andrzej Duda podali sobie ręce w czasie przemówienia Bidena
fot. Twitter

Kiedy na mównicy przed Zamkiem Królewskim przemawiał Joe Biden, na widowni doszło do szokującego zdarzenia! Oczywiste, że całą uwagę w tym momencie przykuwał prezydent Stanów Zjednoczonych, jednak czujnym fotoreporterom udało się uchwycić coś jeszcze! Andrzej Duda i Donald Tusk podali sobie ręce!

Joe Biden dał niesamowity pokaz w czasie swojego orędzia przed Zamkiem Królewskim w Warszawie. Komentatorzy zwrócili uwagę na „hollywoodzki” styl całego wystąpienia. Była energiczna muzyka i tłumy widzów, którzy wsłuchiwali się w słowa polityków na żywo – niektórzy stali od prezydenta USA zaledwie metry.

„Jesteśmy mocni i jesteśmy zjednoczeni i świat nie odwróci wzroku od Ukrainy. Putin stanął naprzeciw tego, czego się nie spodziewał. Demokracje wzmocnią się, a nie osłabną” – mówił na początku swojego wystąpienia Joe Biden.

W swoim przemówieniu prezydent USA nie szczędził ciepłych słów w stronę Polski i Polaków. Podkreślił, jak duże znaczenie miała pomoc Polski szczególnie w kwestii przyjmowania milionów uchodźców zza wschodniej granicy.

„Spójrzcie, co zrobiliście do tej pory: Polska przyjęła więcej uchodźców niż ktoś inny. Wasza hojność jest niezwykła” – powiedział Biden. „W zeszłym roku zobaczyłem przerażone twarze ukraińskich dzieci. W tym czasie naród Polski zaoferował im pomoc. Razem upewnimy się, że Rosja zapłaci cenę za swoje zbrodnie. Jeszcze wzmacniamy sankcje, które nałożyliśmy na Rosję” – zapewnił.

Wizyta Joe Bidena w Polsce. W czasie przemówienia prezydenta USA Andrzej Duda i Donald Tusk stanęli twarzą w twarz!

Prezydent USA wypowiedział również słowa, które wydają się najważniejsze z perspektywy polskiego interesu. Joe Biden ponowił deklarację, że każdy kraj NATO będzie broniony przez sojuszników, jeżeli padnie ofiarą agresji.

„Niech nikt nie ma wątpliwości, że USA są zobowiązane do wspierania NATO. Niech każdy członek NATO wie, i Rosja też wie, że atak na jednego członka, to atak na cały sojusz. To jest święta przysięga” – powiedział prezydent USA Joe Biden.

W czasie wystąpienia przywódcy atlantyckiego mocarstwa wydarzyło się jeszcze coś, co umknęło uwadze prawie wszystkich. Kiedy kamery i większość aparatów fotograficznych była zwrócona na gwiazdę wieczoru – prezydenta USA – w miejscu dla ważnych osobistości doszło do niesłychanego gestu pojednania.

Niektórzy czujni fotoreporterzy wychwycili moment, w którym Andrzej Duda podaje rękę największemu rywalowi swojej partii-matki – Donaldowi Tuskowi.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę