fot. Pixabay

Co najmniej 13 dziewcząt i dorosłych kobiet zginęło podczas zabawy weselnej. Do przerażającej tragedii doszło, kiedy betonowa płyta, przykrywająca studnię, pokruszyła się pod dziewczętami i kobietami, które wykonywały na niej tradycyjne tańce. Zaraz potem runęła do środka, a razem z nią cały taneczny zespół.

Do zdarzenia doszło podczas wesela w północnych Indiach 300 km na wschód od miasta Lucknow, stolicy stanu Uttar Pradesh. Jak podała agencja AP – goście brali udział w hinduskiej ceremonii znanej pod nazwą „haldi”, podczas której na twarz młodej pary na szczęście nakładana jest kurkuma.

Dziesięciu innych mieszkańców także wpadło do studni – zapewne rzucają się na ratunek kobietom, pod którymi zapadła się płyta. Tą dziesiątkę udało się jednak uratować. Osoby, które przeżyły zostały przetransportowane do szpitala.

Do przerażającego wypadku odniósł się na Twitterze premier Indii, który nazwał incydent „łamiącym serce”.

„Składam najgłębsze kondolencje rodzinom tych, którzy stracili życie. Życzę poszkodowanym szybkiego powrotu do zdrowia. Lokalne władze pomogą we wszelki możliwy sposób” – napisał premier Narendra Modi.

Według serwisu CNN, Modi ogłosił wypłacenie odszkodowania w wysokości 2662 dolarów dla każdej z rodzin ofiar śmiertelnych i 665 dolarów dla poszkodowanych. Władze okręgu Kushinagar ogłosiły wypłacenie dodatkowych 5 323 dolarów dla każdej rodziny ofiar.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę