Islamskie modły na warszawskiej ulicy? To nie żart!

Widok modlących się muzułmanów na chodniku czy ulicy miasta jest nam znany, ale jedynie z telewizji czy internetu. Niemcy, Francja, Belgia – tam to normalne obrazki, ale w Polsce?!

   

Muzułmanin na klęczkach kłaniający się w geście modlitwy to dla nas egzotyka, która jednak prócz zaciekawienia wzbudza też niepokój, niosąc ze sobą negatywne skojarzenia.

Jedna z użytkowniczek Twittera opublikowała filmik, w którym widać modlących się muzułmanów – przy jej bloku, w którym mieszka, na warszawskim Muranowie!

   

Relacja ta spotkała się z dużym zainteresowaniem innych użytkowników Twittera. Rozgorzała dyskusja, w której dominowały głosy przeciwko takim praktykom obcej nam religii na polskich ulicach. Oto niektóre z nich:

– Moment, przecież jest meczet w Warszawie to co oni tu wyrabiają? Moim skromnym zdaniem to prowokacja, czekają aby ktoś im dał po…

   

– Brak integracji i zawłaszczanie terenu dla swojej odrębności oraz skostnienie są immanentnymi cechami tej kultury. Ich prawo, nasze się bronić.

– Tak nie powinno być. Mają 2 meczety w W-wie, niech tam chodzą. Od razu powinna być reakcja władz, bo zaraz będą łazić jak na zachodzie. Małe kroczki.

– Czym to się różni od przechodzącej pod oknem modlącej się procesji czy pielgrzymki, poza tym, że mniej ludzi?

– Tym, że fundamentaliści katoliccy (robiąc kalkę z Dana Browna) mogą się co najwyżej samobiczować. Islamscy ucinają głowy.Niestety nie swoje.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News

 

One thought on “Islamskie modły na warszawskiej ulicy? To nie żart!

  • 18 września 2017 o 14:48
    Permalink

    I gdzie wymoczkowaty Błaszczak? ISIS pod blokiem a on co? A Antek jeszcze nie wysłał tej swojej prywatnej armii terytorialnej?

Komentarze są wyłączone.