Jacek Fedorowicz: „Wiadomości” to propaganda goebbelsowska!

Znany satyryk i aktor Jacek Fedorowicz nie pozostawił suchej nitki na telewizyjnych „Wiadomościach”. Jego zdaniem serwis informacyjny telewizji publicznej dawno już prześcignął w partyjnej propagandzie sukcesu parodiowany przez niego „Dziennik telewizyjny” z czasów PRL.

– „Wiadomości” są dla mnie czymś tak obrzydliwym, że ja ani nie umiem robić sobie tej przykrości, żeby się zmuszać do oglądania, ani nie widzę celu w dowcipkowaniu o tym – powiedział Fedorowicz w programie Kuby Wojewódzkiego w telewizji TVN. – „Wiadomości” są robione po mistrzowsku. To jest propaganda typu goebbelsowskiego i to w szczytowej formie – stwierdził satyryk, podkreślając, że nie jest to w żadnym razie porównanie do faszystów, a jedynie użycie sformułowania, które od dawna funkcjonuje w obiegu publicznym.

Czytaj także:  Andruszkiewicz: Centralny Port Komunikacyjny sprawi, że do Polski przeniesie się centrum Europy

Fedorowicz nie kryje swojego krytycznego stosunku do obozu dobrej zmiany. Uważa, że pomimo błędów, które popełniał ówczesny przewodniczący Platformy Obywatelskiej i premier Donald Tusk oraz rząd PO-PSL, jedynie ta koalicja dawała gwarancję, że Polska pozostanie w zachodniej strefie wpływów. Polityka Prawa i Sprawiedliwości wpycha nas natomiast w ramiona Putina: – Całe dorosłe życie marzyłem o upadku komunizmu i o przynależności Polski do Zachodu, a do jednego i drugiego starałem się przyczynić, jak umiałem. Przez ostatnich 25 lat wydawało się, że marzenia się spełniły. Niestety, przyszedł PiS i wszystko cofa. W tej sytuacji w ogóle trudno żartować – mówił w jednym w wywiadów.

Satyryk nie ma wątpliwości, że Jarosław Kaczyński dąży do pełnej dyktatury i w tym, co robi, jest podobny do bolszewików. Z tym, że niekiedy nawet przerasta ich sprytem. – Wiem doskonale, że nic go nie zatrzyma – ocenia Fedorowicz i nie wyklucza, że okres, gdy wybory były przeprowadzane demokratycznie, Polska ma już za sobą. Likwidacja demokracji jest bowiem celem, jaki obrał Kaczyński, by za wszelką cenę zapewnić PiS-owi utrzymanie się przy władzy.

Czytaj także:  Pijany wjechał na czerwonym świetle i staranował auto! 16-latka walczy o życie

Komentarze

5 myśli na temat “Jacek Fedorowicz: „Wiadomości” to propaganda goebbelsowska!

 • 27 września 2017 o 13:12
  Permalink

  Jacek chopie powalony ,chyba postradałeś rozum ,skoro próbujesz porównywać ten rząd do tamtego chachmęciarskiego i nie udolnego rządu.Pozdrawiam wszystkich normalnych

 • 27 września 2017 o 13:34
  Permalink

  Pan Jacek był dla mnie zawsze w PRL-u i po nim wzorem najlepszej satyry politycznej i nie tylko. Nie to co ten partyjny koniunkturalista Pietrzak i aparatczyk Wolski. Jego parodie DTV, Zulu Gula i filmy u Barei to szczyt profesjonalizmu i doskonałej satyry. Zawsze miał trafny osąd rzeczywistości. Popieram to, co powiedział. Kurski przebił wzorce peerelowskiej propagandy, tego nie da się oglądać. Wystarczy obejrzeć tzw. publicystykę w jedynce czy na Info. Wszędzie sami swoi o słusznych poglądach w różnych konfiguracjach. A jeśli już się zdarzy że jest ktoś z PO lub .N, bo Kukiz to przystawka PiS, to walą w niego wszyscy łącznie z prowadzącym/-ą. Szkoda, że politycy opozycji nic nie mówią na ten temat. Brawo za słowa prawdy!

  • 27 września 2017 o 14:41
   Permalink

   Zgadzam się. trafnie powiedział. Jego prześmiewcze dzienniki telewizyjne mam wszystkie zarchiwizowane. Często oglądałam. Teraz mam to na żywo z Pulpetem w roli głównej.

   • 27 września 2017 o 22:11
    Permalink

    Fedorowicz jest kapitalny! Oglądaliście jego parodie „Wiadomości”? Szkoda, że nie kontynuuje tego cyklu.
    Popatrzcie choćby tu, jakie jaja:
    https://www.youtube.com/watch?v=LEFMKFrPGyM
    TVPiS to nie tylko propaganda na maksa, ale też masakra warsztatowa. Nie oglądam tego, a jak się czasem skuszę, to mam niezły ubaw.

 • 28 września 2017 o 02:19
  Permalink

  szanowny Nacmu chyba os wypiles za duzo i przezpales ponad 8 lat mowisz ze P O i Tusek zrobil blad,to jest za slabe sowo wieelkim bledem bylo dopuscic P O i Tuska,Ewe K. co dobrego sie im udalo chyba nic duza porazka to byla posprzedali za grosze,reszre ukradli i taka ich kariera,nawet neszcze z tej partii psni Waltz jeszcze lapie co moze nakradla i jeszcze jej malo ale mam nadzieje iz obecny rzad to zablokuje i naprawi ten kraj jedynie w nich nadzieja Pski,Niech P I S i Kukiz dziala do skutku i jestem z nimi bo ich popieram i bede w nich nadzieja

Komentarze są wyłączone.