Jacek Fedorowicz: „Wiadomości” to propaganda goebbelsowska!

Znany satyryk i aktor Jacek Fedorowicz nie pozostawił suchej nitki na telewizyjnych „Wiadomościach”. Jego zdaniem serwis informacyjny telewizji publicznej dawno już prześcignął w partyjnej propagandzie sukcesu parodiowany przez niego „Dziennik telewizyjny” z czasów PRL.

   

– „Wiadomości” są dla mnie czymś tak obrzydliwym, że ja ani nie umiem robić sobie tej przykrości, żeby się zmuszać do oglądania, ani nie widzę celu w dowcipkowaniu o tym – powiedział Fedorowicz w programie Kuby Wojewódzkiego w telewizji TVN. – „Wiadomości” są robione po mistrzowsku. To jest propaganda typu goebbelsowskiego i to w szczytowej formie – stwierdził satyryk, podkreślając, że nie jest to w żadnym razie porównanie do faszystów, a jedynie użycie sformułowania, które od dawna funkcjonuje w obiegu publicznym.

Fedorowicz nie kryje swojego krytycznego stosunku do obozu dobrej zmiany. Uważa, że pomimo błędów, które popełniał ówczesny przewodniczący Platformy Obywatelskiej i premier Donald Tusk oraz rząd PO-PSL, jedynie ta koalicja dawała gwarancję, że Polska pozostanie w zachodniej strefie wpływów. Polityka Prawa i Sprawiedliwości wpycha nas natomiast w ramiona Putina: – Całe dorosłe życie marzyłem o upadku komunizmu i o przynależności Polski do Zachodu, a do jednego i drugiego starałem się przyczynić, jak umiałem. Przez ostatnich 25 lat wydawało się, że marzenia się spełniły. Niestety, przyszedł PiS i wszystko cofa. W tej sytuacji w ogóle trudno żartować – mówił w jednym w wywiadów.

   

Satyryk nie ma wątpliwości, że Jarosław Kaczyński dąży do pełnej dyktatury i w tym, co robi, jest podobny do bolszewików. Z tym, że niekiedy nawet przerasta ich sprytem. – Wiem doskonale, że nic go nie zatrzyma – ocenia Fedorowicz i nie wyklucza, że okres, gdy wybory były przeprowadzane demokratycznie, Polska ma już za sobą. Likwidacja demokracji jest bowiem celem, jaki obrał Kaczyński, by za wszelką cenę zapewnić PiS-owi utrzymanie się przy władzy.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News

5 thoughts on “Jacek Fedorowicz: „Wiadomości” to propaganda goebbelsowska!

 • 27 września 2017 o 13:12
  Permalink

  Jacek chopie powalony ,chyba postradałeś rozum ,skoro próbujesz porównywać ten rząd do tamtego chachmęciarskiego i nie udolnego rządu.Pozdrawiam wszystkich normalnych

 • 27 września 2017 o 13:34
  Permalink

  Pan Jacek był dla mnie zawsze w PRL-u i po nim wzorem najlepszej satyry politycznej i nie tylko. Nie to co ten partyjny koniunkturalista Pietrzak i aparatczyk Wolski. Jego parodie DTV, Zulu Gula i filmy u Barei to szczyt profesjonalizmu i doskonałej satyry. Zawsze miał trafny osąd rzeczywistości. Popieram to, co powiedział. Kurski przebił wzorce peerelowskiej propagandy, tego nie da się oglądać. Wystarczy obejrzeć tzw. publicystykę w jedynce czy na Info. Wszędzie sami swoi o słusznych poglądach w różnych konfiguracjach. A jeśli już się zdarzy że jest ktoś z PO lub .N, bo Kukiz to przystawka PiS, to walą w niego wszyscy łącznie z prowadzącym/-ą. Szkoda, że politycy opozycji nic nie mówią na ten temat. Brawo za słowa prawdy!

  • 27 września 2017 o 14:41
   Permalink

   Zgadzam się. trafnie powiedział. Jego prześmiewcze dzienniki telewizyjne mam wszystkie zarchiwizowane. Często oglądałam. Teraz mam to na żywo z Pulpetem w roli głównej.

   • 27 września 2017 o 22:11
    Permalink

    Fedorowicz jest kapitalny! Oglądaliście jego parodie „Wiadomości”? Szkoda, że nie kontynuuje tego cyklu.
    Popatrzcie choćby tu, jakie jaja:
    https://www.youtube.com/watch?v=LEFMKFrPGyM
    TVPiS to nie tylko propaganda na maksa, ale też masakra warsztatowa. Nie oglądam tego, a jak się czasem skuszę, to mam niezły ubaw.

 • 28 września 2017 o 02:19
  Permalink

  szanowny Nacmu chyba os wypiles za duzo i przezpales ponad 8 lat mowisz ze P O i Tusek zrobil blad,to jest za slabe sowo wieelkim bledem bylo dopuscic P O i Tuska,Ewe K. co dobrego sie im udalo chyba nic duza porazka to byla posprzedali za grosze,reszre ukradli i taka ich kariera,nawet neszcze z tej partii psni Waltz jeszcze lapie co moze nakradla i jeszcze jej malo ale mam nadzieje iz obecny rzad to zablokuje i naprawi ten kraj jedynie w nich nadzieja Pski,Niech P I S i Kukiz dziala do skutku i jestem z nimi bo ich popieram i bede w nich nadzieja

Komentarze są wyłączone.