Puszki z jedzeniem

Puszki z jedzeniem mają różną zawartość, np. groszek, fasola czy kukurydza. Jeszcze inni gustują w mięsnych konserwach. Niezależnie od tego co lubimy, warto mieć sposób na to, jak otworzyć puszkę, gdy nie mamy pod ręką otwieracza. Okazuje się, że jest na to świetny i szybki trik.

Brak otwieracza może mocno uprzykrzyć życie, jeśli potrzebujemy na szybko coś otworzyć. Na szczęście można zastąpić otwieracz jednym z najbardziej popularnych narzędzi kulinarnych. A mowa o…łyżeczce! Jak otworzyć puszkę za pomocą łyżki? Odpowiadamy!

Jak otworzyć puszkę z jedzeniem bez otwieracza?

Jak otworzyć puszkę

Konserwy, puszki z groszkiem, marchewką i wieloma innymi to składniki, którymi zajadamy się w popularnych potrawach. Sałatka jarzynowa bez groszku i marchewki nie istnieje, a konserwy są świetną przekąską na kanapki.

Niejedna puszka zawiera zawleczkę umożliwiającą bezproblemowe dostanie się do składników. Ale spora część produktów jednak nadal nie posiada takiego prostego rozwiązania. Wtedy najlepiej sprawdzi się w tym celu łyżka. Na YouTube na kanale DaveHax przesłano filmik, w którym autor pokazał, w jaki sposób otworzyć konserwę za pomocą najzwyklejszej łyżeczki z kuchni. Ciężko aż uwierzyć, że sztuciec może być tak bardzo użyteczny, a jednak!

Jak to zrobić? Najpierw dobrze chwyć łyżkę – tak, aby jej końcówka odrobinę wystawała z pięści. Przy samej krawędzi konserwy lub puszki zrób wgłębienie. Wystarczy, że silnie przyciśniesz końcówkę łyżeczki w tym miejscu.

Po chwili puszka lub konserwa powinna zacząć pomału pękać, wtedy bokiem łyżki delikatnym ruchem zacznij przecinać wieczko dookoła. Postępuj tak do momentu jego całkowitego usunięcia. Wystarczy odrobina cierpliwości, a ten trik pozwoli nam nie martwić się brakiem otwieracza! Dzięki temu można cieszyć się szybciej ulubionymi dodatkami czy specjałami mięsnymi, zamkniętymi w puszce.

Ten szybki i prosty trik z pewnością przyda się niejednemu kulinarnemu smakoszowi, który nie ma lub też zagubił w domu otwieracz. Warto więc zawsze pamiętać o tym sposobie, bo w każdej chwili może nam się akurat przydać.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Kornelia

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Kulinaria, Ciekawostki, Gwiazdy, Wiadomości