Uwolnienie się od zapachu spalenizny wcale nie jest takie łatwe, gdyż nieprzyjemna woń unosi się prawie wszędzie. Gdy otworzenie okna nie wystarcza, trzeba wypróbować innych skutecznych metod, a oto kilka z nich.

W usuwaniu zapachu spalenizny efektywna jest woda z octem. Taka mieszanka daje szybszy rezultat, aczkolwiek w domu czuć zapach octu. W tej sytuacji najlepiej wywietrzyć dom. Kolejną metodą, jaką można zastosować jest położenie kilku ziarenek kawy na suchej patelni i ich podgrzewanie. Czynność tę należy wykonywać do chwili, aż w pomieszczeniu zacznie unosić się subtelny aromat kawy palonej.

Wsypanie odrobiny soli na talerzyk. Sól szybko wchłonie przykry zapach dymu. Warto także umieścić na kuchence garnek z gotującą się wodą, dodać do niej plasterki cytryny lub pomarańczy. Gdy wywar zacznie wrzeć, wtedy trzeba zdjąć nakrywkę z garnka i gotować całość na niewielkim ogniu. Mieszanka wypełni kuchnię przyjemnym zapachem. Można ją gotować nawet przez parę godzin. Kolejnym sposobem jest postawienie w kuchni garnka z chłodną wodą. Wato też uprać zasłonki i firanki, ponieważ mocno wchłaniają one zapach dymu.

Jeśli chodzi o zapach dymu tytoniowego to najlepiej jest palić na zewnątrz lub całkowicie rzucić nałóg. Jeśli to niemożliwe, to wtedy należy przygotować świece zapachowe. Zneutralizują one przykrą woń dymu papierosowego i przy okazji ozdobią mieszkanie. Korzystne mogą być także odświeżacze powietrza, bo dzięki nim można odczuć szybką różnicę. Zawarta w odświeżaczach wyjątkowa formuła zminimalizuje niepożądany zapach na parę godzin. Rodzaj zapachu można dobrać według własnych tendencji.

→ TUTAJ KUPISZ ODŚWIEŻACZE POWIETRZA W NAJLEPSZE CENIE

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę