obranie pomarańczy

Dla niektórych osób obieranie pomarańczy jest czasem frustrujące. Sok, który rozpryskuje się z każdej strony może zniechęcić do spożywania tego owocu, a szkoda. Pomarańcze są bardzo zdrowe i warto je jeść, zwłaszcza zimą, bo wtedy są najsmaczniejsze. Słodko-kwaśne i orzeźwiające owoce, można dodawać zarówno do koktajli i deserów, jak i do potraw wytrawnych. Niekiedy obieranie cytrusa może okazać się trochę kłopotliwe. Okazuje się, że jest pewna metoda na błyskawiczne i sprawne pozbycie się łupiny.

Pomarańcze to źródło błonnika, witamin i minerałów. Można jeść je oddzielnie albo dodawać do różnych dań. Ich skórka jest często wykorzystywana jako dodatek do ciast i pączków, gdyż jest bardzo aromatyczna, a niezwykły zapach zawdzięcza olejkom eterycznym (m.in. limonen). Większa część ludzi obiera te owoce palcami, ale okazuje się, że jest to duży błąd, dlatego, że cytrus może stracić wiele wartościowego soku. Zatem, jak należy obrać pomarańczę?

Oto sprawdzony sposób na obranie pomarańczy

Pomarańczę powinno się umyć, a następnie osuszyć za pomocą ściereczki. Potem odciąć dolną i górną część owocu. Resztę obrać tak jak zazwyczaj pozbywamy się skórki z jabłka. Ten sposób jest zalecany osobom, które nie chcą, aby z pomarańczy wydostał się sok. Przedstawiona metoda na pewno nie zajmie więcej niż 4 minuty, więc warto się nią posłużyć.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna