Jak wyciąć wzór w dyni na Halloween?

REKLAMA

Chociaż tradycja przywędrowała do nas już jakiś czas temu z Ameryki, dopiero w ostatnich latach cieszy się w Polsce większą popularnością. Najczęściej wycinamy w dyni śmieszne i straszne wzory, a dzieci uczestniczą w imprezach. Jak w takim razie przygotować dynię na Halloween?

Dynię można postawić przed drzwiami lub na balkonie, może też ozdabiać nasz parapet w kuchni. Do dyni można wstawić lampion lub świeczkę, co da piękne i nastrojowe światło. Do pracy warto zaangażować dzieci, które na pewno ucieszą się ze strasznych ozdób i wspólnie spędzonego czasu. Jak przygotować ją na 31 października w Halloween? Co wyciąć z dyni na Halloween?

REKLAMA

W internecie można znaleźć gotowe szablony, dzięki którym można precyzyjnie wyciąć w dyni straszne miny. Jeśli już wybrałeś odpowiedni, przygotuj do wycinania dynię. Odkrój górną część dyni tak, by można było włożyć do niej swobodnie rękę. Łyżką wyciągnij wszystko ze środka – miąższ i pestki.

Miąższ można wykorzystać na przykład na zupę, a pestki uprażyć na patelni. W dyni powinna zostać tylko twarda wewnętrzną część dyni. Warto też osuszyć środek papierowym ręcznikiem. Następnie szablon trzeba przykleić taśmą klejącą, a następnie krok po kroku wyciąć wzór cienkim nożykiem. W sklepach są dostępne też specjalne zestawy do wycinania i rzeźbienia w dyni.

Udostępnij: