Jaką wodą podlewać storczyki? Zapomnij o kranówce, użyj tego

podlewanie storczyka
fot. screen Youtube / MissOrchidGirl

Storczyki są jednymi z najczęściej kupowanych kwiatów – nie dość, że ładnie kwitną, to w dodatku zachwycają swym dorodnym wyglądem i nie są trudne w uprawie. Często wręczamy je bliskim jako podarunek, gdyż roślina robi zdumiewające wrażenie. Lecz jej stan błyskawicznie się pogorszy, jeśli popełnimy 1 błąd. Jak zatem dbać o storczyki, aby nie zmarniały?

REKLAMA

Jak podlewać storczyka?

Ilość wody i częstotliwość podlewania kwiatów zależy od kilku czynników. Na początku warto wziąć pod uwagę gatunek storczyka, jaki posiadamy. Roślinę jednej odmiany podlewamy tylko wtedy, gdy dostrzeżemy, że ma zbyt przesuszone podłoże. Inny natomiast już w takim środowisku powoli obumiera. Wpływa na to także wilgotność i temperatura powietrza, w jakiej rozwija się roślina. Gdy będzie sucho i ciepło (tak jest właśnie w okresie jesienno-zimowym w wielu domach) – trzeba podlewać storczyki częściej. Tak więc – im wilgotniejsze i chłodniejsze powietrze, tym podlewamy je rzadziej. Najlepiej podlewać roślinę regularnie raz na kilka dni.

Jaki składnik wzmocni storczyki?

Kwiat sam zasygnalizuje, że potrzebuje wody! Wystarczy zerknąć na jego korzenie, które będą miały biały kolor. Z kolei ciemnozielone korzenie to oznaka, że przesadziliście z wodą. Najodpowiedniejszą barwą jest zdrowa zieleń.

REKLAMA

Czym podlewać storczyka?

Deszczówka
Storczyka można podlewać deszczówką – pod jednym warunkiem. Trzeba zebrać ją w niezbyt zanieczyszczonym smogiem miejscu.

Przegotowana woda
Wodę zagotowujemy, a potem odstawiamy na 24 godziny, aby dobrze ostygła (utraci wtedy także większość chloru).

Woda mineralna

Woda destylowana

Woda przefiltrowana

REKLAMA

REKLAMA

Czym podlewać storczyka, aby był ładny i zdrowy?

Woda z dodatkiem piwa
Takim preparatem możemy podlewać roślinę raz na jakiś czas, bo nie jest to zwyczajne podlewanie, tylko nawożenie.

Udostępnij: