Motocykl
Fot. Policja Września

We wtorkowy poranek mundurowi z Wrześni zatrzymali motocykl, którym jechało dwóch męzczyzn. Jak się okazało, pasażer pojazdu nie miał na sobie kasku. Zamiast tego, postanowił założyć na głowę… maskę spawalniczą.

Po zatrzymaniu okazało się, że kierującym motocyklem był 16-letni mieszkaniec powiatu słupeckiego. On jednak nie miał sobie nic do zarzucenia. Chodziło o 43-letniego pasażera, który wzbudził zainteresowanie policjantów.

– W trakcie tego spotkania mundurowi wręcz przecierali oczy ze zdumienia, ponieważ pasażer zamiast kasku, miał na głowie założoną maskę spawalniczą. Pomysłem 43-latka, aby nikt się nie spostrzegł, że jest to maska, było założenie dodatkowo kaptura od bluzy na nią – relacjonował portalowi epoznan.pl młodszy aspirant Adam Wojciński z policji we Wrześni.

Funkcjonariusze zatrzymali jadących motocyklem przed budką z jedzeniem. Jak się okazało, że 43-latek miał na sumieniu nie tylko wybór nieodpowiedniego ubioru podczas jazdy na motocyklu.

– Okazało się także, że jest on poszukiwany. 43-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, z którego zostanie doprowadzony do Zakładu Karnego. Oprócz tego policjanci za popełnione wykroczenie ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 100 złotych oraz 5 punktów karnych – mówił mł.asp. Adam Wojciński.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!