ShareInfo.plKulinariaJedno psiknięcie załatwi mszyce w 1 dzień. Najskuteczniejszy oprysk

Jedno psiknięcie załatwi mszyce w 1 dzień. Najskuteczniejszy oprysk

mszyce
fot. screen Youtube / @СадиОгородПРО100

Mszyce w ogrodzie nie wróżą nic dobrego. Mimo małych rozmiarów są zdolne do wielkich czynów, szczególnie jeśli działają w dużych skupiskach. Mogą wykończyć rośliny w ogrodzie błyskawicznie. Rozmnażają się w zatrważająco szybkim tempie i atakują jarzyny, kwiaty i krzewy i drzewka owocowe. Nie pozostawią na nich suchej nitki, chyba że w porę podejmiesz jakieś ratunkowe czynności, które zatrzymają szarańczę. Chemia ze sklepu to nie jedyna droga do opanowania inwazji. Wad jej stosowania jest więcej niż zalet. Zagraża środowisku i jest kosztowna. Dlatego warto znać naturalny i tani patent na zniszczenie insektów. Z tego korzysta coraz więcej działkowców. 

REKLAMA

Plaga mszycy w ogrodzie wymaga natychmiastowej interwencji. Zamiast maszerować do sklepu ogrodniczego po środek owadobójczy, zrób go własnoręcznie w zaciszu własnego domu. Pozbędziesz się mszyc ostatecznie, a twoje kwiaty balkonowe, drzewka czy krzewy na podwórku ożyją, bo intruzy przestaną na nich żerować, wysysać soki itp.

Dlaczego tytoń dobrze sobie radzi w zwalczaniu plagi mszycy?

Obecna w tytoniu nikotyna paraliżuje insekty. Uszkadza ich układ nerwowy, w wyniku czego owady giną, a ich populacja drastycznie spada po jednej czy dwóch dobach.

Jak zrobić oprysk z tytoniu na mszyce?

Potrzebne składniki:
– tytoń – ok. 50 g,
– gorąca woda – ok. 500 ml.

Przygotowanie oprysku krok po kroku
Tytoń wsyp do szklanego pojemnika i zalej wodą, odstaw na 24-48 godzin. Następnie odcedź mieszaninę przez sito. Roztwór stosuj po rozcieńczeniu – połącz z wodą w równej ilości. Środek na mszyce wlej do pojemnika z dozownikiem i pryskaj zaatakowane krzewy czy warzywa.

REKLAMA

Stosowanie oprysku
Oprysk wykonuj regularnie. Za kilka dni go powtórz i tak kontynuuj zabieg do czasu, aż inwazja ustąpi. Nie przesadzaj z opryskiem, bo liście roślin zaczną żółknąć.

Wskazówka
Aby preparat lepiej trzymał się roślin i nie od razu zmył go deszcz, możesz podczas przyrządzania dodać do niego trochę mydła potasowego (ok. 1/2 łyżki na każdy 1 litr mikstury).

Czytaj też: Żaden kleszcz się nie uchowa, gdy postawisz to w swoim ogródku

REKLAMA

Zobacz również:
REKLAMA