Joe Biden
Fot.Facebook.com/WhiteHouse

Prezydent USA przyleci do Polski. Wizyta Joe Bidena w naszym kraju odbędzie się za kilka dni. Biały Dom podał dokładny termin i przewidywany plan wizyty.

Joe Biden w piątek przyleci do Warszawy, a w sobotę spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą – poinformował w niedzielę w nocy Biały Dom. Kluczowym tematem spotkania będzie rosyjska inwazja na Ukrainę i spowodowany nią kryzys humanitarny.

„Prezydent Biden omówi to, jak Stany Zjednoczone wraz z sojusznikami i partnerami odpowiadają na kryzys humanitarny i praw człowieka stworzony przez nieusprawiedliwioną i niesprowokowaną wojnę Rosji przeciwko Ukrainie” – napisała w oświadczeniu rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

RMF FM informuje, że wizyta Bidena w Warszawie planowana jest na piątek, natomiast spotkanie z prezydentem Polski ma się odbyć w sobotę 26 marca. W tym samym dniu Biden wróci do Waszyngtonu.

Wizyta prezydenta USA w Polsce to nie jedyny cel podróży w Europie. W środę Biden uda się do Brukseli na spotkanie w szczycie przywódców G7 oraz szczycie Rady Europejskiej.

Joe Biden będzie rozmawiał z europejskimi przywódcami na temat ataku Rosji na Ukrainę.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę