Kaczyński się wścieknie? Prezydent zarzucił mu KŁAMSTWO! „Ja pamiętam…”

fot. Piotr Drabik | CC BY 2.0

Prezes nie będzie zachwycony wywiadem, którego udzielił prezydent? Andrzej Duda gościł w poniedziałek u Bogdana Rymanowskiego w programie „Gość Radia ZET”. Odpowiedział tam na najważniejsze pytania Polaków, które przekazał mu redaktor. Mówił o zatruciu w Odrze i zdradził przyczynę, która jego zdaniem doprowadziła do katastrofy. Odpowiedział także na pytanie, czy grozi nam głód i chłód, a także, czy emeryci dostaną 15. emeryturę.

REKLAMA

Jednym z palących problemów, które oczekują odpowiedzi, wciąż jest kwestia katastrofy ekologicznej w Odrze. Do tej pory nie wiadomo oficjalnie, co doprowadziło do śmierci dziesiątek ton ryb. Prezydent – odpowiadając – odważnie uderzył w instytucje państwowe! Stwierdził, że zadziałały „w sposób chaotyczny i spóźniony”. Pytany o przyczynę, odpowiedział, że powodem katastrofy mógł być „splot przyczyn naturalnych” z błędami ludzkimi. Zapewnił, że zajmuje się tą sprawą, ale z dala od politycznej przepychanki, starając się „odwoływać do głosu ekspertów”.

Zapowiedział także, że rząd planuje wprowadzić odpowiednie rozwiązania, które lepiej uregulują kwestie zarządzania wodami w Polsce.

Być może o wiele ważniejszą i równie trapiącą Polaków kwestią jest bezpieczeństwo żywnościowe naszego kraju. W ostatnich dniach jak grom z jasnego nieba spadła informacja o braku dwutlenku węgla, potrzebnego do utrzymania produkcji, m.in. w ubojniach i browarach. O ile bez piwa można się obejść, o tyle wstrzymanie przetwórstwa mięsa może rodzić poważne konsekwencje – szczególnie w cenach tego typu produktów. Od kilku tygodni Polska zmaga się także z paniką cukrową.

REKLAMA

„Nie ma poważnej obawy, by zaistniały braki żywności. Niektóre osoby wprowadzają panikę na rynku, by podnieść ceny” – powiedział Andrzej Duda w „Radiu ZET”.

„Ja pamiętam wypowiedzi pana prezesa”. Duda odpowiada Kaczyńskiemu i zarzuca mu kłamstwo!

Kolejnym tematem był kryzys węglowy. Prezydent przyznał, że PiS nie rozwiąże problemu węgla. Stwierdził przy tym, że to „problem ogólnoświatowy” i uspokajał, że „węgla mamy na 200 lat”. Oczywiście Andrzej Duda miał na myśli ten pod ziemią…

Prezydent zadeklarował również, że będzie zachęcał rząd, aby wypłacił emerytom 15. emeryturę.

Na koniec Andrzej Duda odpowiedział na zaczepkę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego! Jakiś czas temu były premier powiedział, że „gdyby nie prezydenckie weta dotyczące ustaw sądowniczych, bylibyśmy w zupełnie innych relacjach z Unią Europejską”. Prezydent postawił się Kaczyńskiemu.

REKLAMA

„Ja pamiętam wypowiedzi pana prezesa Kaczyńskiego z 2020 roku, kiedy mówił, że są to słuszne decyzje. Wszyscy ci, którzy mają dobrą pamięć, wiedzą z ilu kwestii prezes Kaczyński się później wycofywał” – powiedział Duda w „Radiu ZET”.

Podziel się: