REKLAMA
ShareInfo.plPoradyKaraluchy opanowały mój dom. Rozsypałam to i uciekły momentalnie

Karaluchy opanowały mój dom. Rozsypałam to i uciekły momentalnie

karaluch
fot. screen Youtube / @user-rb7xz7yf3r

Gdy do mieszkania dostaną się karaluchy, trzeba działać. Nie można czekać spokojnie, aż same się wyniosą, bo może to nigdy nie nastąpić. Wszystkożerne insekty mogą przenosić groźne patogeny i zostawiać swe odchody na produktach spożywczych. Walka z nimi bywa uciążliwa, bo rozprzestrzeniają się błyskawicznie. Mimo wszystko można się ich pozbyć domowym sposobem. Pewien proszek działa lepiej niż szkodliwa chemia ze sklepu. Przy okazji jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt domowych.

REKLAMA

Po czym poznać, że w domu żerują karaluchy?

Owady wychodzą na żer najczęściej w nocy. Zjedzą niemal wszystko, ale najbardziej cenią sobie odpadki. Jeśli chcesz sprawdzić, czy twoje mieszkanie jest siedliskiem karaczanów i prusaków, rozrzuć trochę cukru np. w łazience i zostaw na noc. Gdy nieoczekiwanie włączysz światło, dostrzeżesz, jak prędko uciekają. Zachowują się podobnie jak rybiki cukrowe (srebrzyki). O obecności karaluchów w domu świadczą także niewielkie, brunatne odchody.

Co zrobić, by karaluchy szybko opuściły dom?

Domowy sposób na robactwo jest niedrogi i bezpieczny dla otoczenia. Wystarczy odstraszyć je dolomitem (ziemią okrzemkową). Na czym polega patent?

REKLAMA

Ziemia okrzemkowa pomoże ci pozbyć się karaluchów z mieszkania. Ma postać proszku, który trzeba rozrzucić przy krawędziach i dookoła dziur w ścianach. Gdy zawilgotnieje, traci moc i należy ją wymienić na nową. Drobinki dolomitu przyczepiają się do skorupy owadów i niszcząc je nieodwracalnie.

Co przyciąga karaluchy do domu?

Osobniki te lgną do domu w poszukiwaniu jedzenia. Preferują wilgotne środowisko, więc zazwyczaj można je spotkać w łazience. Dostają się do wnętrza pomieszczeń przez nieszczelne okna czy dziury w posadzce. Jeśli nie chcesz walczyć z plagą karaluchów w mieszkaniu, zabezpieczaj produkty spożywcze i regularnie wynoś śmieci. Uszczelnij miejsca, przez które robaki mogą wkroczyć do łazienki, spiżarni czy kuchni.

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ TAKŻE
Justyna
Absolwentka Dietetyki, a obecnie redaktorka w serwisie ShareInfo.pl. Prywatnie miłośniczka zdrowej kuchni i aktywnego trybu życia. Uwielbiam odkrywać tajniki gotowania, interesuje się zwierzętami, ziołolecznictwem i ogrodnictwem. Na swojej działce uprawiam różne gatunki warzyw i owoców. Tworzenie artykułów z różnych dziedzin to moje hobby i z chęcią się tym zajmuję.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google ←

REKLAMA