Każdy zapyta, co to za piękne kwiaty. Jesienią rozweselają ogród

rozchodnik
fot. screen Youtube / @Rima-kyxnya-ogorod

Latem nasze ogrody zdobi mnóstwo kwiatów i wcale nie powinniśmy martwić się, że zbliżająca się jesień pozbawi nas pięknych widoków w ogrodzie. W tym miesiącu wiele roślin dopiero zaczyna festiwal kwitnienia, więc przydomowa strefa możne nadal wyglądać czarująco. Daj szansę bylinom, a rozweselą twoje siedlisko. Będzie pełne kolorów i życia, aż do listopada. Poznaj najważniejsze zasady pielęgnacji rozchodników.

REKLAMA

Rozchodniki (Sedum L.) to byliny ogrodowe, które cieszą się coraz większą popularnością. Są dość wytrzymałe, zaczynają kwitnąć na początku lata, ale dopiero jesienią stają się prawdziwą atrakcją dla oka. Występują w wielu odmianach i tonacjach, więc są w stanie rozwijać kolorowe dywany, na które można patrzeć z podziwem. Rozchodniki przyciągają do siebie pszczoły i inne zapylacze. Mają skromne wymagania i świetnie poradzą sobie nawet na mało urodzajnym, piaszczystym podłożu.

Pielęgnacja rozchodników nie należy do najtrudniejszych. Nie potrzeba im wiele do życia. Nawet susza i pierwsze przymrozki nie są w stanie pokrzyżować im planów. Urosną w pełnym słońcu i są niemalże bezobsługowe. Ich liście i kwiaty przetrwają chłodne jesienne wieczory i poranki. Do wyboru mamy rozmaite gatunki rozchodników. Jedne kwitną wcześnie, a inne późno. Sadząc odmienne gatunki, sprawisz, że twoja posesja przez cały czasie będzie wyglądać schludnie.

Kiedy jest najlepszy moment na sadzenie byliny?

Ogrodnicy każą sadzić rozchodniki wiosną (w kwietniu/maju), ponieważ grunt jest wtedy lepiej nagrzany, ale ogólna temperatura nadal nie jest za wysoka, więc sadzonki raczej prędko się ukorzenią.

REKLAMA

Najlepiej młode byliny sadzić pochmurne dni, bo ostre promienie słoneczne mogą zbyt mocno je przesuszyć, a w związku z tym istnieje ryzyko, że się nie przyjmą.

Udostępnij:
Czytaj także:  Herbata z 1 dodatkiem obudzi zamiokulkasa. Podlej, a wypuści setki liści

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Google News.