Kładę na wodzie w basenie. Całe lato mam cieplutką wodę

basen w ogrodzie
fot. screen Youtube / RLLWoodworks and DIY

Sezon wiosenno-letni to dobry moment, by rozstawić koło domu basen. Dzięki niemu nie musimy wybierać się nad duże kąpielisko, tylko możemy zanurzyć się w wodzie i miło spędzić czas na świeżym powietrzu. Niestety zimna woda nie zachęca, by wchodzić do basenu. Co zrobić, by prędzej się w nim nagrzała? Poznaj 1 łatwy patent.

REKLAMA

Jeśli kupiłeś do ogrodu duży model basenu lub dopiero masz zamiar to zrobić, musisz wiedzieć o jednej ważnej rzeczy. Otóż woda w większym kontenerze będzie wolniej się nagrzewać. Zamiast myśleć o zakupie profesjonalnego urządzenia do nagrzewania, poszukaj domowych metod na rozwiązanie dylematu. Niezbędny „sprzęt” do ocieplania wody z dużym prawdopodobieństwem już masz w swoim domu.

Co zrobić, by woda w basenie szybciej się ociepliła? Zastosuj trik z czarnym workiem

Lato i wakacje coraz bliżej. Nie każdy jednak może wyjechać nad morze czy do innych miejsc, gdzie można popluskać się w wodzie. Wtedy pozostaje rozstawić w ogrodzie basen i zaznać relaksu na własnej posesji. Z przydomowego basenu z pewnością będą zadowolone także dzieci. W upalny dzień nic bardziej nie ochłodzi ciała jak woda. Basen do własnego użytku można kupić w markecie ogrodowym lub przez internet. Niestety kąpanie się w bardzo chłodnej wodzie nie może skończyć się dla nas niezbyt dobrze. Aby się nie przeziębić, warto poczekać chwilę, by woda się trochę nagrzała. Nieraz może to potrwać nawet 2-4 dni.

Czy można to przyspieszyć? Tak, a potrzebny ekwipunek do nagrzewania wody zapewne masz w domu. Poszukaj w nim czarnych worków na śmieci. Ile sztuk konkretnie potrzeba? To zależy od rozmiaru basenu, jaki posiadasz. Jeśli jest mały, worków nie będziesz potrzebować dużo. Ale do wielkiego basenu musisz mieć ich znacznie więcej. Inaczej mówiąc, foliowe egzemplarze powinny okryć całą powierzchnię wody.

REKLAMA

Czy worki na śmieci mogą mieć kolor np. żółty?

Nie. Nadają się tylko worki czarne, ponieważ ta barwa nie odbija promieni słonecznych. Dzięki temu woda znajdująca się pod ochronnymi workami będzie się ocieplać zdecydowanie szybciej.