fot. Pixabay

Stany Zjednoczone rozpoczęły prace nad dostawami rakiet przeciwokrętowych dalekiego zasięgu, które mają zostać dostarczone do Ukrainy. Ich celem jest pomoc obrońcom w zniesieniu blokady Morza Czarnego, a przy tym uwolnić dostawy zboża na cały świat.

Od samego początku wojny Stany Zjednoczone bardzo mocno angażują się w pomoc Ukrainie. Początkowo skupiano się na dostawach sprzętu wojskowego, dzięki czemu Ukraińcy mogli stawiać czoła rosyjskim okupantom.

Ostatnio narracja się nieco zmieniło. Stany uważają, że Ukraina jest w stanie wygrać wojnę, dlatego otrzymuje również broń ofensywną. Obecnie w USA pracują nad dostawami rakiet przeciwokrętowych dalekiego zasięgu na Ukrainę.

Cel takich dostaw jest bardzo jasny. Ukraina mogłaby unieszkodliwić największe rosyjskie okręty, w efekcie może pozwolić to na wznowienie dostaw zboża i innych produktów rolnych na cały świat.

Stany Zjednoczone systematycznie otrzymują od Kijowa listę uzbrojenia, jakie pomogłoby w walce w rosyjskim agresorem. Nie wszystkie żądania są jednak spełniane przez USA.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę