Kolejny kandydat wyrzucony z list! „Każe spie****ć Ukraińcom z Polski”

Trzecia Droga
Fot. Trzecia Droga Facebook

Kolejny kandydat wykluczony z komitetu Trzeciej Drogi! Tym razem władzom sojuszu Polski 2050 i PSL-u podpadł Artur Lemtis. Lemtis miał kandydować z list Trzeciej Drogi w wyborach samorządowych. To już jednak nieaktualne. Kandydat został wykluczony z komitetu po znalezieniu w jego profilu na Facebooku grafiki z treściami antyukraińskimi.

REKLAMA

Jeden z użytkowników platformy X (dawniej Twitter) znany pod pseudonimem „Koroluk” zauważył, że Artur Lemtis – kandydat do Rady Gminy Postomino z ramienia Trzeciej Drogi – zamieścił na swoim prywatnym koncie na Facebooku wpis uderzający w Ukraińców. Chodzi o grafikę z podpisem „Koniec gościny niewdzięczne sk******y. Widać na niej dwie postacie na tle biało-czerwonej mapy Polski, z której jedna wykopuje „za granicę” drugą – w barwach niebiesko-żółtych.

Kolejny kandydat Trzeciej Drogi wykluczony z komitetu wyborczego! „Koniec gościny niewdzięczne sk******y”

„Jestem mieszkańcem gminy Postomino, zastanawiam się, na kogo głosować w wyborach do rady gminy. Zaciekawiła mnie kandydatura Artura Lemtisa z komitetu Trzeciej Drogi. W związku z tym mam pytanie: czy to ten sam Artur Lemtis, który na FB każe spi***alać Ukraińcom z Polski?” – zapytał „Koroluk” w serwisie X.

Dodał, że „post o 'końcu gościny’ kolega zamieścił 24 lutego. Pięknie uczcił pewną rocznicę. A poza tym z jego profilu możemy się dowiedzieć, że ukraińskie dzieci otrzymują pomoc znacznie szybciej niż polskie dzieci. Ergo: przez Ukraińców polskie dzieci giną”.

REKLAMA

Do sprawy bardzo szybko odniosła się Trzecia Droga, która uznała poglądy jednego ze swoich kandydatów jako nieakceptowalne. Władze ugrupowania podjęły decyzję o wykluczeniu Lemtisa z komitetu wyborczego. Poinformował o tym w sobotę wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka.

Podziel się: