Wiadomości
Fot. Tygodnik NIE Twitter

Paski informacyjne w „Wiadomościach” TVP wielokrotnie potrafiły zaskakiwać. W poniedziałkowym wydaniu serwisu po raz kolejny doszło do sytuacji, która następnie była często powielana w mediach społecznościowych.

Wielu „miłośników” pasków informacyjnych na antenie TVP używa przeróżnych sformułowań na to, co się na nich znajduje. Co do zasady, zamieszczane są na nich krótkie komunikaty podsumowujące poszczególne prezentowane materiały.

Pomysłodawcy tytułów zamieszczanych na „paskach” co jakiś czas wymyślają kolejne hasła, które odbijają się w sieci szerokim echem. Kolejny taki przykład pojawił się przy okazji poniedziałkowego wydania programu informacyjnego.

Jako drugi w poniedziałkowym wydaniu emitowany był reportaż Dominika Cierpioła, opowiadający o reakcjach opozycji na zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji PiS nazwanej „Programowym ulem”.

– Zapowiedź podwyżki największego programu wsparcia rodzin spowodowała spore zamieszanie wśród polityków opozycji. Ci z PO oraz PSL dziś, podobnie jak w 2015 r., znów krytykują propozycję pomocy dla rodzin. PSL chce np. tę pomoc zawęzić i ograniczać – tak materiał zapowiadał Michał Adamczyk.

Na pasku przy okazji tego materiału pojawił się napis: „PiS ma program. Opozycja ma drgawki”. „2,7 mld zł rocznie” – tak pasek „Wiadomości” skomentował krótko Michał Marszał z tygodnika „Nie”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę