Kolizja z udziałem karetki w Warszawie. Ratowniczka trafiła do szpitala

Pijany Ukrainiec zajeżdżał drogę karetce pogotowia. Później w nią wjechał i zaczął uciekać
fot. Pixabay

W poniedziałek w centrum Warszawy doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem karetki pogotowia i samochodu dostawczego. W efekcie jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek przed godziną 13:00. Służby ratunkowe otrzymały wówczas zgłoszenie o wypadku drogowym na al. Solidarności. Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy przekazała, że w tej groźnej kolizji uczestniczył ambulans marki MAN oraz dostawczy volkswagen.

MAN znajdował się na prawym pasie do jazdy prosto, a VW znajdował się około 50 m dalej na lewym pasie ruchu. Na miejscu zdarzenia znajdowały się dwa inne Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz dwa zespoły Policji. Pojazdem MAN poruszało się trzech ratowników medycznych, bez pacjenta w pojeździe – przekazała staż pożarna.

Ranna ratowniczka trafiła do szpitala

Ratowniczka medyczna, która znajdowała się w pojeździe dostała obrażeń, które wymagały hospitalizacji. Przetransportowano ją więc do szpitala, ale wiadomo, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Inni uczestnicy zdarzenia wyszli z wypadku bez szwanku.

REKLAMA

Z pojazdu MAN wyciekały płyny eksploatacyjne, z drugiego pojazdu nie było wycieku. Z pojazdu VW podczas zderzenia wypadły na drogę materiały budowlane, które zostały rozsypane na całej szerokości ul. Solidarności w stronę Woli – dodali strażacy.

Podziel się: