Dobromir Sośnierz założył się z posłanką Lewicy o koalicję z PiS
fot. Polsat News / Twitter | @WolnoscTV

Poseł Konfederacji postawił na szali duże pieniądze! Rękawice rzuciła mu posłanka Nowej Lewicy Katarzyna Kotula, która w programie „Śniadanie Rymanowskiego” w Polsat News stwierdziła, że jest pewna, iż Konfederacja zawrze koalicję z PiS-em, aby utworzyć wspólny rząd. Twierdzenie spotkało się ze stanowczym protestem Dobromira Sośnierza (Konfederacja). Zapowiedział, że do takich konszachtów nie dojdzie. Na potwierdzenie swoich słów zawarł z Kotulą zakład o 10 tys. złotych, że Konfederacja nie wejdzie do rządu z PiS! Ewentualna wygrana ma trafić na cele charytatywne.

To była burzliwa, niedzielna dyskusja w programie Bogdana Rymanowskiego. Jak co tydzień politycy wszystkich ugrupowań parlamentarnych zmierzyli się ze sobą w programie „Śniadanie Rymanowskiego” w Polsat News. Po raz kolejny politycy opozycji zarzucili Konfederacji, że ta potajemnie negocjuje z Prawem i Sprawiedliwością, co po wyborach ma zwieńczyć utworzenie koalicyjnego rządu PiS-Konfederacja. Tym razem bardzo często powielaną teorię powtórzyła posłanka Katarzyna Kotula z Nowej Lewicy.

Konfederacja zakłada się z Lewicą! Sośnierz postawił 10 tys. złotych na to, że jego partia nie wejdzie w koalicję z PiS

„Po wyborach jestem przekonana, że mogą się wydarzyć dwie rzeczy” – powiedziała parlamentarzystka, po czym błyskawicznie przerwał jej poseł Konfederacji. „Zakład?” – wciął się Dobromir Sośnierz. Następnie polityk wstał, podszedł do Kotuli i uścisnął jej rękę na znak zawartego zakładu.

Co w związku z tym? Jeżeli Konfederacja rzeczywiście wejdzie w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością po nadchodzących wyborach parlamentarnych, Dobromir Sośnierz będzie zobowiązany wpłacenie 10 tys. złotych na „prozwierzęcą” fundację charytatywną. W innym wypadku to Katarzyna Kotula będzie musiała wpłacić analogiczną kwotę na organizację charytatywną, wskazaną przez Sośnierza. Zakład obejmuje jednak szersze spektrum, o co dopytał dokładnie redaktor Rymanowski.

„Jestem przekonana, że Konfederacja podejmie decyzję o wspólnym rządzie z PiS, albo wydarzy się taka rzecz, że PiS podkupi tych ludzi, których Konfederacja wprowadzi do Sejmu, bądź jakaś kuszącą ofertą w postaci stołków, spółek Skarbu Państwa” – powiedziała Kotula na antenie „PN”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę