Twitter | Rep. Marjorie Taylor Greene🇺🇸

Kontrowersyjna kongresmenka Marjorie Taylor Greene przyznała, że jej zdaniem Stany Zjednoczone nie powinny wspierać Ukrainy. Wpis na ten temat na Twitterze opublikowała kilka godzin po decyzji Kongresu o zwiększeniu kwoty na wsparcie zaatakowanego państwa.

Skrajnie prawicowa kongresmenka Marjorie Taylor Greene 10 maja zamieściła na swoim Twitterze wpis na temat Ukrainy. Napisała, że Amerykanie powinni zająć się swoim krajem, a nie wspierać ogarniętą wojną Ukrainę.

„Złożyliśmy przysięgę, że będziemy służyć Stanom Zjednoczonym Ameryki. Nie Stanom Zjednoczonym Ukrainy. Amerykańskie matki nie mogą kupić mleka modyfikowanego dla niemowląt, śmiercionośny fentanyl z meksykańskich karteli zabija rekordową liczbę Amerykanów, a rolnicy są na skraju bankructwa. Skoncentruj się na domu” – napisała na Twitterze Marjorie Taylor Greene.

Wpis kongresmenki pojawił się niedługo po informacji o przekazaniu przez Kongres kwoty 39,8 miliarda dolarów na rzecz Ukrainy. Jej słowa wywołały mieszane uczucia. Większość internautów stwierdziła, że w obliczu wojny trzeba pomagać w każdy możliwy sposób.

Marjorie Taylor Greene należy jest gorliwą zwolenniczką Donalda Trumpa i wyznawanych przez niego wartości. Od początku inwazji Rosji na Ukrainę sugerowała, że winę za to ponosi Ukraina.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę