REKLAMA

55-letnia kobieta w stanie ciężkim. Mieszkankę Gdyni zaatakował dzik
fot. Pixabay

55-letnia mieszkanka Gdyni w stanie krytycznym trafiła do szpitala po ataku dzika. Zwierzę zaatakowało kobietę i poważnie raniło. Obrażenia były na tyle dotkliwe, że 55-latka trafiła do szpitala w stanie krytycznym. Przeszła operację ratującą życie.

REKLAMA

Do ataku dzika doszło w czwartek, przy ul. Raduńskiej w Gdyni. Około godz. 19:40 miejscowi policjanci otrzymali zgłoszenie o ciężko rannej kobiecie. Pomoc wezwano z jednego z okolicznych sklepów.

„55-latka dotarła do jednego ze sklepów i poprosiła o wezwanie pomocy” — opisała rzeczniczka policji w Gdyni Jolanta Grunert, cytowana przez serwis trojmiasto.pl.

REKLAMA

„Funkcjonariusze zastali na miejscu ratowników medycznych, którzy udzielali kobiecie pierwszej pomocy medycznej. Mieszkanka Gdyni w stanie krytycznym została przewieziona do szpitala” – dodaje Grunert.

Krwawy atak dzika w Gdyni. 55-lenia kobieta walczy o życie w szpitalu

Obrażenia, których kobieta doznała w wyniku ataku dzika były bardzo poważne. Jak ustalił portal trójmiasto.pl – 55-latka musiała przejść operację ratującą życie w Szpitalu im. św. Wincentego a Paulo w Gdyni.

REKLAMA

Kobieta przebywa obecnie na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Lekarze wciąż oceniają jej stan, jako ciężki.

„Policja poinformowała o tym zdarzeniu Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta w Gdyni oraz Nadleśnictwo z siedzibą w Gdyni z prośbą o podjęcie działań w ramach swoich kompetencji” — przekazała rzeczniczka gdyńskiej policji.

REKLAMA