Koszmarne sceny w Niemczech. 13-latek zadźgał bezdomnego 31-letniego Polaka

Policja
Fot. Pixabay.com

W czwartkowy wieczór w porcie w Dortmundzie doszło do przerażającego zdarzenia. 13-letni chłopiec zadźgał nożem bezdomnego mężczyznę, a wszystko zostało nagrane telefonem komórkowym. Media podały, że ofiarą był 31-letni Polak.

REKLAMA

Niemiecka policja poinformowała, że do napaści doszło w czwartkowy wieczór w porcie w Dortmundzie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że grupa bułgarskich chłopców w wieku 13-15 lat spotkała się tam z dziewczynami. „Bild” twierdzi, że młodzież odurzała się gazem rozweselającym.

W porcie przebywała również grupa bezdomnych Polaków. Jeden z nich starł się słownie z 13-latkiem, co po chwili przerodziło się w bijatykę. Około godziny 18:30 świadkowie zdarzenia zauważyli szarpaninę, dlatego postanowili wezwać na miejsce policję.

13-latek nie przyznaje się do winy

Prokuratura przekazała, że 13-latek z Bułgarii miał trzy razy dźgnąć nożem bezdomnego Polaka, który w efekcie spadł do kanału portowego. Mężczyzna ostatkiem sił zdołał jeszcze wydostać się na powierzchnię i wezwać pomoc, ale pomimo reanimacji nie udało się uratować jego życia.

REKLAMA

Pies tropiący odnalazł w krzakach nóż, którym 13-latek dźgał mężczyznę. Po kilku minutach policja zatrzymała czworo nastolatków. Na nagraniu z telefonu komórkowego widać, jak nastolatek zadawał ciosy Polakowi. Mimo to nie przyznaje się winy. Według prokuratury nie można też mówić, że była to samoobrona.

Podziel się: