Koszmarny widok. Ukraińska Awdijiwka niemal zrównana z ziemią przez Rosjan [WIDEO]

Awdijiwka
Fot. Twitter

Ukraińskie oddziały po czterech miesiącach ciężkich walk opuściły Awdijiwkę. Niegdyś liczące 30 tysięcy mieszkańców miasto zostało totalnie zrujnowane. Do sieci trafiły przerażające nagrania pokazujące skalę zniszczeń.

REKLAMA

Dowódca zgrupowania Tauryda generał Ołeksandr Tarnawski przekazał informację o opuszczeniu Awdijiwki w nocy z piątku na sobotę. – Ukraińscy wojskowi wyszli z Awdijiwki. Zgodnie z rozkazem wyszliśmy na wcześniej przygotowane pozycje – napisał na Telegramie.

W ten sposób dobiegły końca 4-miesięczne walki o niewielkie miasto w obwodzie donieckim. Rosjanie aktywnie je szturmowali, ale nie bez szkód – Dmytro Łychowa, rzecznik operacyjno-strategicznej grupy wojsk „Tawria” wyliczył, że zginęło ich tam ponad 20 tysięcy.

REKLAMA

Wstrząsający wygląd ukraińskiego miasta

Krwawe walki sprawiły, że z miasta zostały praktycznie ruiny. Najnowsze nagranie w sieci umieścił ukraiński dziennikarz Ilja Ponomarienko. Widać na nim, jak wolontariusz wiózł swoich samochodem starszą kobietę i jej matkę. Skala zniszczeń jest niewyobrażalna.

Z informacji WP wynika, że nagranie wykonane zostało przez Denisa Chrystowa, ukraińskiego prezentera telewizyjnego i blogera. Po wybuchu wojny został wolontariuszem i aktywnie pomagał cywilom i wojskowym.

REKLAMA

Podziel się: