Pies
Facebook | Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo CANE

Dramatyczny widok zastano w Schronisku Zwierzakowo w Posadówku w województwie wielkopolskim. Dopiero po odwiedzinach wycieczki szkolnej okazało się, w jak skandalicznych warunkach przechowywane były tam zwierzęta.

Sprawą zajęła się Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane, która w środę przeprowadziła interwencję na terenie schroniska w Posadówku. Wszystko wyszło na jaw za sprawą wizyty uczniów szkoły podstawowej.

– Dzieci obejrzały horror m.in. dwa konające w kojcach psa. Lekcja empatii przerodziła się w ogromną traumę, dzieci płakały, nauczyciele nie mogli pojąć na co patrzą. Nauczycielka poinformowała nas o warunkach w tym piekle – tłumaczy w swoich mediach społecznościowych Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane.

W ostatnią środę na terenie schroniska pojawiła się policja pod nadzorem prokuratora. – Psy umierające na oczach dzieci dziś nie żyły – jeden leżał martwy w kojcu, nawet go nie wyjęto, drugi był już w schroniskowej zamrażarce. W lodówce następnych 8 zwierząt, wszystkie skrajnie zagłodzone – dodaje fundacja.

– Złożymy zawiadomienia na każdego urzędnika, który wysłał tam choć jedno zwierzę, zapłacił społecznymi pieniędzmi, złożymy skargi i zawiadomienie na Powiatowego Lekarza Weterynarii za przyzwolenie na katowanie zwierząt. Jesteśmy stroną w postępowaniu karnym i nie odpuścimy – podkreśla fundacja.

PROSIMY O POMOC W ZABEZPIECZENIU ZWIERZĄT I WSPARCIE FIANASOWE NA LECZENIE I UTRZYMANIE TYCH KTÓRE PRZEŻYŁY
BARDZO POTRZEBUJEMY WASZEJ POMOCY.
TO SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT W POSADÓWKU.
Onet TVN UWAGA!
Kontakt tel w sprawie pomocy dla zwierząt :
512 313 155
721 240 100

Opublikowany przez Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo CANE Środa, 1 lutego 2023


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę