Miód faceliowy powstaje z kwiatu o tej nazwie. Facelia to kwiat, który kwitnie krótko, ale jest bardzo miododajny. Miód ma wyjątkowy aromat i należy do najbardziej szlachetnych. Ma też cudowne właściwości zdrowotne.

Miód faceliowy to miód nektarowy, który powstaje na bazie kwiatów. Pszczelarze nazywają facelię „królową miododajności”, a miód faceliowy – królewskim miodem. Miód jest uwielbiany przez dorosłych, jak i dzieci.

Jak informuje redakcja gazety.pl, facelia to pastewna, miododajna roślina o niebieskich kwiatach. Znana jest też ze swojego bajecznego zapachu, który można później odnaleźć w słoiczku tego produktu. Kilogram miodu faceliowego kosztuje około 50 złotych. To oznacza że jest tańszy od miodu spadziowego, którego cena za kilogram może wynieść nawet 80 złotych.

Miód faceliowy sprawdza się na różne dolegliwości, dlatego warto go mieć w domowej apteczce. Pomaga na przeziębienie, spadek odporności – szczególnie u dzieci. Ponadto skutecznie obniża ciśnienie krwi, wzmacnia też organizm po intensywnym treningu, pomaga przy zapaleniu górnych dróg oddechowych oraz przy leczeniu astmy. Jest naturalnym wsparciem w leczeniu miażdżycy, niewydolności mięśnia sercowego, nadciśnienia oraz chorób układu krążenia. Sprawdza się w leczeniu wrzodów żołądka czy dwunastnicy, zmniejsza toksyczne działanie alkoholu, nikotyny oraz z pozoru nieszkodliwych napojów takich jak herbata oraz kawa.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę