Królewski miód faceliowy ma wyjątkowy aromat

Miód faceliowy powstaje z kwiatu o tej nazwie. Facelia to kwiat, który kwitnie krótko, ale jest bardzo miododajny. Miód ma wyjątkowy aromat i należy do najbardziej szlachetnych. Ma też cudowne właściwości zdrowotne.

   

Miód faceliowy to miód nektarowy, który powstaje na bazie kwiatów. Pszczelarze nazywają facelię „królową miododajności”, a miód faceliowy – królewskim miodem. Miód jest uwielbiany przez dorosłych, jak i dzieci.

Jak informuje redakcja gazety.pl, facelia to pastewna, miododajna roślina o niebieskich kwiatach. Znana jest też ze swojego bajecznego zapachu, który można później odnaleźć w słoiczku tego produktu. Kilogram miodu faceliowego kosztuje około 50 złotych. To oznacza że jest tańszy od miodu spadziowego, którego cena za kilogram może wynieść nawet 80 złotych.

Zobacz także:  Racuchy z tym składnikiem smakują wyśmienicie. Wypróbuj tego przepisu!
   

Miód faceliowy sprawdza się na różne dolegliwości, dlatego warto go mieć w domowej apteczce. Pomaga na przeziębienie, spadek odporności – szczególnie u dzieci. Ponadto skutecznie obniża ciśnienie krwi, wzmacnia też organizm po intensywnym treningu, pomaga przy zapaleniu górnych dróg oddechowych oraz przy leczeniu astmy. Jest naturalnym wsparciem w leczeniu miażdżycy, niewydolności mięśnia sercowego, nadciśnienia oraz chorób układu krążenia. Sprawdza się w leczeniu wrzodów żołądka czy dwunastnicy, zmniejsza toksyczne działanie alkoholu, nikotyny oraz z pozoru nieszkodliwych napojów takich jak herbata oraz kawa.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News