Krzywonos poprowadziła spotkanie przed szkołą, która zatrzasnęła przed nią drzwi

Mówiąc kolokwialnie, Henryka Krzywonos „pocałowała klamkę” szkoły, w której specjalnie dla niej miała być wynajęta sala na spotkanie z mieszkańcami Żywca.

   

Słynna działaczka opozycji z czasów PRL zjawiła się w tym mieście na zaproszenie posłanki PO Małgorzaty Pępek, która w Żywcu zajmuje się od dawna organizowaniem spotkań mieszkańców z ciekawymi gośćmi.

Spotkanie z Henryką Krzywonos miało odbyć się w sali koncertowej Szkoły Muzycznej, gdzie posłanka Pępek uiściła opłatę w wysokości 200 zł za wynajem sali. Nie trudno sobie więc wyobrazić zdziwienie organizatorów spotkania, gdy tuż przed zaplanowanym terminem spotkania okazało się, że sala koncertowa nie zostanie wynajęta z powodu… malowania.

   

Mimo odmowy wynajęcia lokum, spotkania nie odwołano, licząc na zmianę decyzji szkoły. Decyzja jednak nie uległa zmianie i szkoła w tym dniu była zamknięta. Tak więc Henryka Krzywonos spotkała się z setką mieszkańców przed jej budynkiem.

Po spotkaniu Krzywonos stwierdziła: – Właśnie obchodzimy 37. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, a zostaliśmy potraktowani jak intruzi. Jest mi przykro. Mimo tego chamstwa nikt nie był nam w stanie zepsuć tego wieczoru. Pogoda była piękna, po spotkaniu poszliśmy jeszcze na rynek. (…) Fotografowało mnie i nagrywało dwóch panów. Czułam się jak w stanie wojennym, kiedy chodziło za mną SB.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News

2 thoughts on “Krzywonos poprowadziła spotkanie przed szkołą, która zatrzasnęła przed nią drzwi

 • 28 sierpnia 2017 o 20:53
  Permalink

  A kto to? Jakaś bokserka?

  • 28 sierpnia 2017 o 20:55
   Permalink

   A już wiem to ta słynna kobieta co olała strajk i stanęła tym tramwajem dopiero jak jej prąd od cieli.

Komentarze są wyłączone.