Kuchenka gazowa
YouTube | BestProducts

Kuchenka to bez wątpienia jeden z najczęściej używanych domowych sprzętów. Korzystamy z niej kilka razy dziennie, a kiedy nasza rodzina jest dość spora, to kuchnia brudzi się w mgnieniu oka. Co więcej, czyszczenie kuchenki nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków.

Skuteczne sposoby na wyczyszczenie kuchenki

Najcięższy do doczyszczenia jest oczywiście ruszt w kuchence gazowej. To właśnie na nim niezwykle szybko osadzają się wszystkie zanieczyszczenia i przypalenia, które potem ciężko doszorować. Co ciekawe, ruszt z powodzeniem możemy włożyć do zmywarki i wyczyścić go właśnie w taki sposób.

Ruszt będzie lśnić jak nowy!

Jeśli jednak nasz ruszt jest bardzo zabrudzony i jesteśmy przekonani, że przypalenia nie znikną bez dokładnego wyszorowania, możemy skorzystać z innego sposobu. Skuteczny okaże się roztwór z sody i wody. Do takiej mieszaniny możemy dodać także odrobinę płynu do mycia naczyń. Tak przygotowaną papkę nakładamy na zabrudzone miejsca i zostawiamy na około 15 minut. Następnie ruszt wycieramy dokładnie za pomocą wilgotnej szmatki i spłukujemy pod bieżącą wodą. Gotowe! Nasz ruszt lśni jak nowy!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę