Dzik
Fot. Aoife YouTube

Plaże w Trójmieście są opanowane przez wczasowiczów, ale ich urlop niekiedy jest lekko zakłócony przez dziki. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać jednego z plażowiczów, który pojedynkuje się z tym zwierzęciem. Wideo szybko obiegło Internet.

Dziki na trójmiejskich plażach w ostatnich tygodniach są częstym zjawiskiem. Te sporej wielkości zwierzęta nic sobie nie robią z tłumów ludzi i spacerują po centrach miast, osiedlach mieszkaniowych czy plażach.

W piątkowy wieczór z taką sytuacją spotkali się wypoczywający na jednej z sopockich plaż. Zwierzę wybrało się na dłuższy spacer wzdłuż wybrzeża, a najpewniej niczego nieświadomi plażowicze zwabili je przyniesionymi ze sobą przekąskami.

Na materiale widać, jak dzik z dużą śmiałością zaczepiał kolejnych wypoczywających. Jeden z nich wdał się nawet z nim w pojedynek, jednak zwierzę nie chciało konfrontacji i postanowiło poszukać szczęścia u innych ludzi.

W końcu dzik obrał sobie za cel siedzącą na ziemi parę. Wyraźnie spodobał mu się zapach wydobywający się z ich torby. Nie przejmując się niczym, zwierzę dobrało się do reklamówki i uciekło z łupem na wydmy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę