Legnica. Zabił kobietę, odciął jej głowę i ręce. Grozi mu dożywocie

Zatrzymany
Fot. Dolnośląska Policja

Nad rzeką Kaczawa w Legnicy odnaleziono ciało kobiety. Oskarżony o jej zabójstwo został 37-letni podejrzany, który usłyszał już zarzuty zabójstwa oraz znieważenia ludzkich zwłok. Zatrzymana została także 35-letnia kobieta.

REKLAMA

3 maja do legnickiego oddziału policji wpłynęło zgłoszenie o zwłokach kobiety nad rzeką Kaczawą. – Natychmiast na miejsce skierowano specjalny policyjny zespół, który z udziałem prokuratora wykonał szczegółowe oględziny, a także zabezpieczył każdy ślad mogący doprowadzić do sprawcy tej zbrodni – informuje policja.

Z informacji wynikało, że ciało ponad 60-letniej kobiety miało odciętą głowę i ręce. Do działań włączyli się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu z Legnicy, biegli z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz specjaliści z pionu kryminalnego.

REKLAMA

Namierzenie sprawców było możliwe dzięki nowym technologiom laboratoryjnym. 37-letni mieszkaniec Legnicy i 35-latka, która mogła mieć związek z zabójstwem kobiety, zostali zatrzymani we wtorek, 23 maja.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty zabójstwa oraz znieważenia zwłok, natomiast kobieta zarzut pomagania w ukryciu zbrodni. 37-latkowi, który był już wcześniej karany, grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Natomiast 35-latce do 5 lat więzienia.

Udostępnij: