REKLAMA

grzyby leśne
fot. Pixabay

Pewna 73-latka postanowiła wybrać się do lasu na grzyby, ale jej wizyta na grzybobraniu zakończyła się przedwcześnie. Kobieta musiała zostać odnaleziona przez policjantów, którzy pomogli jej w trudnych chwilach.

REKLAMA

19 września do dyżurnego wieluńskiej komendy napłynęło zawiadomienie, że 73-letnia mieszkanka województwa śląskiego zagubiła się podczas wizyty w lesie. Sprawę zgłosili jej bliscy, którzy relacjonowali, że kobieta odwiedziła rodzinną miejscowość w gminie Osiaków.

Jako że 73-latka długo nie wracała do domu, krewni zaczęli się obawiać o jej bezpieczeństwo. Dopiero później okazało się, że ich przypuszczenia nie były bezpodstawne, bowiem kobieta doświadczyła poważnych problemów zdrowotnych.

REKLAMA

Do akcji zaangażowano również psa tropiącego. Policjantom udało się znaleźć kobietę na jednym z duktów leśnych. Choć poszukiwanej nie stało się nic poważnego, była mocno wyziębiona i przestraszona.

Kobieta otrzymała niezbędną pomoc medyczną. Jako że 73-latka nie miała żadnych wymagających hospitalizacji problemów, policjanci przekazali ją swoim krewnym, którzy zgłosili sprawę na policję.

REKLAMA

REKLAMA